Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,00 zł , zmiana od tamtej pory: 12,86%

10 miliardów dla ENERGA z wygranych aukcji rynku mocy

Zgłoś do moderatora
Przypominając już teraz mamy około 10 miliardów dla ENERGA z wygranych aukcji rynku mocy a przed nami za kilka dni aukcja rynku mocy - do której emitent ENERGA zgłosi CCGT Gdańsk - i do wspomnianych 10 miliardów teraz za Gdańsk otrzymają około 3,5 miliarda -te wszystkie kwoty są / będą wypłacane w ratach kwartalnych przez 17 lat

2022-09-16 Porozumienie między Energa SA a PKN ORLEN S.A. dotyczące finansowania budowy elektrowni CCGT w Gdańsku

PKN ORLEN zobowiązał się w Porozumieniu do pokrycia całości nakładów inwestycyjnych na realizację Projektu, ale nie więcej niż 2,5 mld zł, przy czym finansowanie udzielone przez PKN ORLEN nastąpi ponad finansowanie udzielone przez Emitenta. PKN ORLEN może odstąpić od Porozumienia w przypadku braku zawarcia przez spółkę CCGT Gdańsk Sp. z o.o. (spółka celowa realizująca Projekt w 100% zależna od Emitenta) umowy mocowej. Pokrycie wskazanych nakładów inwestycyjnych nastąpi poprzez udzielenie środków pieniężnych Emitentowi lub spółce CCGT Gdańsk Sp. z o.o. na kapitał własny lub na zasadzie finansowania dłużnego. Porozumienie określa również zasady nadzoru nad spółką CCGT Gdańsk Sp. z o.o. oraz zarządzania Projektem.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -0,75% 7,90 2023-05-26 17:04:28
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.