Sprawdź, do kogo należy twój bank

Bank BGŻ jest już francuski, a Bank Pekao włoski. Warto sprawdzić swoją wiedzę na temat marki, którą sygnowane jest posiadane konto bankowe czy lokata. Przedstawiamy mapę pokazującą z jakiego kraju pochodzą aktualni właściciele największych banków detalicznych działających w Polsce.

[Aktualizacja: 19 stycznia 2016 r.] Od publikacji pierwszej edycji infografiki, na rynku bankowym zaszło kilka zmian. W ubiegłym roku zniknęła marka Meritum Banku, który został przejęty przez Alior Bank, a Bank BGŻ i BNP Paribas Bank dokonały fuzji i utworzyły BGŻ BNP Paribas Bank. Postanowiliśmy więc zaktualizować naszą mapę, która pokazuje skąd pochodzą główni akcjonariusze banków detalicznych na polskim rynku.

Mateusz Gawin

Albo polscy politycy się opamiętają, albo będziemy mieć kryzys

Albo polscy politycy się opamiętają, albo będziemy mieć kryzys

Marzy mi się, proszę Państwa, aby polscy politycy wreszcie przejrzeli na oczy. Niech zobaczą ile kosztuje euro i dolar, i niech zaczną wyciągać wnioski. Jeśli nie, to znaczy – jeśli się nie uspokoją z tymi swoimi „genialnymi” pomysłami, zamiast dobrej zmiany czekają nas… ciężkie czasy.

Źródło:
Tematy: konta

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 5 ~bogusia

Proszę uważać z Alior Bankiem. Założyłem lokatę w skoku in Jana z Kęt w Rumii na krótki okres. Pracownica w/w skoku nie powiadomiła mnie że z chwilą założenia lokaty staję się udziałowcem i muszę opłacać składki. Po zlikwidowaniu lokaty skok nie anulował członkostwa .ALior bank wykupił skok i kazal nam zapłacić opłaty bankowe nie informując nas że to składki członkowskie. Tak jak skok i alior bank są instytucjami które oszukują obywateli. Za założenie lokaty w skoku na krótki okres muszę teraz zapłacić zaległe składki i opłatę sądową . Proszę czytać każdą umowę i uważać co się podpisuje.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 4 ~celina

Dlaczego tyle banków jest zagranicznych?Tyle doją z Polski????????? Nie widziałam polskiego banku za granicą,dlaczego? jesteśmy już tyle lat w Unii powinniśmy być równouprawnionymi partnerami,dlaczego jesteśmy do wykorzystywania nas tylko????????? Banki zagraniczne mają bardzo dużo udziału w polskich Bankach naszym kosztem.Nie wezmę nigdy w życiu pożyczki z Banku ani rat.choćbym miała biedę klepać

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 3 ~nadia

dla mnie najważniejszym atutem jest oferta danego banku. choć nie ukrywam,że miło gdy jest polski. akurat tak się zbiegło, bo mam założone konto w polskim banku i jest rewelacyjne- getin up. nie tylko bez żadnych opłat, ale też z fajnymi ułatwieniami typu przelewy przez facebooka i karta z wyświetlaczem, który ułatwia mi kontrolę stanu konta.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 21 ~maria

Polacy chcą zmian na lepsze, tylko pytanie co robią, aby pomóc podnieść się Polsce. Nic nie kosztującym posunieciem jest przeniesienie rachunku bankowego do banków polskich a mamy ich trzy. Wypracowany kapitał wówczas zostanie w naszym kraju. Każdy wie, że banki zagraniczne działające w Polsce swój wypracowany kapitał odprowadzają do swoich central zagranicznych. To my sami, obywatele Polski dorabiamy inne kraje, ogołacając nasze dzieci.
Nie możemy czekać, że jakikolwiek rząd bez naszego udziału zbuduje nam silna Polskę, Polske, która zacznie się liczyć na arenie światowej. To zależy od nas i tylko od nas. Siła jest w narodzie, ale nie tylko w pięści. Pora to zrozumieć.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~Adam

Ja to rozumiem ale z założenia idzie się tam gdzie się najbardziej opłaca. Poza tym jak masz kredyt mieszkaniowy to nie zmienisz banku tak łatwo.

! Odpowiedz
0 0 ~aghi

Ja jeszcze nie moge naskoczyc ktory bank jest Polski i tylkoPolski. Zgadzam sie z toba. Ratowanie kraju to lokowanie naszych pieniazkow w rodzimych bankach.

! Odpowiedz
8 3 ~marek

Międzynarodowe sieci banków to dzisiaj powszechna praktyka; mnie bardziej obchodzi czy bank ma sensowną ofertę. Potrzebowałem pożyczki, pilnie; nie patrzyłem na kraj , korzenie a na skutek. wybrałem Ferratum bo działa na już.

! Odpowiedz
16 5 ~grażka

co to za różnica, jeśli bank jest dobry to do kogo należy już ma mniejsze znaczenie. My w domu mamy w millenium i w raiffeisen, fajne warunki i konkretna obsługa i to jest najważniejsze

! Odpowiedz
4 33 ~Paweł

Dla mnie ma to duże znaczenie. Nie lubię Niemców i mogliby oferować mi laskę do rachunku a i tak nie skorzystam z ich usług. Staram się jak mogę by Niemców nie dorabiać.

! Odpowiedz

Księgarnia Bankier.pl

Bank Spółdzielczy Bank Spółdzielczy Cena: 18,45 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl