REKLAMA

SCOPE FLUIDICS S.A.: Osiągniecie etapu „proof-of-concept” w rozwoju panelu umożliwiającego przeprowadzenie testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 z wykorzystaniem systemu PCR|ONE

2020-05-15 09:08
publikacja
2020-05-15 09:08
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 13 / 2020
Data sporządzenia: 2020-05-15
Skrócona nazwa emitenta
SCOPE FLUIDICS S.A.
Temat
Osiągniecie etapu „proof-of-concept” w rozwoju panelu umożliwiającego przeprowadzenie testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 z wykorzystaniem systemu PCR|ONE
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 9/2020 z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie decyzji o rozszerzeniu prac nad panelem diagnostycznym o opracowanie ultra szybkiego testu wykrywającego wirusa SARS-CoV-2, Zarząd Scope Fluidics (Emitent, Spółka) informuje, że spółka z grupy kapitałowej Emitenta, tj. Curiosity Diagnostics sp. z o.o. (Curiosity Diagnostics), osiągnęła etap „proof-of-concept” w rozwoju panelu umożliwiającego przeprowadzenie testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 z wykorzystaniem systemu PCR|ONE.
Oznacza to, że laboratoryjnie potwierdzona została możliwość detekcji RNA wirusa SARS-CoV-2 z wykorzystaniem analizatora PCR|ONE oraz architektury jednorazowego kartridża stosowanego dotychczas a panelu MSSA/MRSA.
Osiągnięcie etapu „proof-of-concept” wiązało się z przeprowadzeniem następujących zadań składowych:
1. Opracowanie izolacji RNA na kartridżu PCR|ONE używanym wcześniej w panelu MSSA/MRSA.
2. Implementacja reakcji odwrotnej transkrypcji do kartridża jako jednostopniowej reakcji RT-PCR.
3. Opracowanie sposobu liofilizacji odwrotnej transkryptazy w komorze rekonstytucji tak, aby nie wpływać negatywnie na liofilizację pozostałych składników miksu PCR.
4. Zaprojektowanie, przetestowanie i wybór zestawu starterów specyficznie wykrywających wszystkie zdeponowane do tej pory klony wirusa SARS-CoV-2.
5. Opracowanie kontroli wewnętrznej w postaci eukariotycznego RNA deponowanego w komorze próbki i wykrywanego w procesie RT-PCR.
6. Integracja wszystkich powyższych zagadnień w postaci wykonania serii testów przeprowadzonych automatycznie na systemie PCR|ONE. Wyniki testów poprawnie odzwierciedlają detekcję kontroli pozytywnej (zawierającej RNA wirusa SARS-CoV-2) oraz negatywnej (nie zawierającej takiego RNA) umieszczanych w komorze próbki.

W dalszych etapach procesu rozwoju ww. panelu podejmowane będą następujące działania:
a) Kontynuacja prac i udoskonalanie stosowanych rozwiązań biochemicznych i inżynieryjnych, zapewniających przeprowadzenie testów diagnostycznych o wysokich parametrach jakościowych
b) Przeprowadzenie serii testów wewnętrznych i zewnętrznych
c) Opracowanie dokumentacji związanej z systemem zarządzania jakością
d) Przeprowadzenie testów przedrejestracyjnych
e) Rejestracja produktu

Ukończenie powyższych działań planowane jest w IV kwartale br. Zakończenie ww. prac w ocenie Zarządu zwiększy atrakcyjność biznesową systemu PCR|ONE. Przedmiotowe działania będą realizowane z wykorzystaniem środków finansowych posiadanych przez Spółkę oraz funduszy Unii Europejskiej i innych instytucji publicznych wspierających rozwój nowoczesnych technologii oraz ochrony zdrowia. Rozwój panelu umożliwiającego przeprowadzenie testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 stanowią element programu prac nad rozszerzeniem portfolio testów diagnostycznych na platformie PCR|ONE. Działania te wpisują się tym samym w realizowaną strategię budowania wartości systemu PCR|ONE oraz stanowią element prowadzonego przez Spółkę procesu poszukiwania nabywcy systemu na rzecz jednego z globalnych producentów med-tech.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2020-05-15 Szymon Ruta Członek Zarządy - Dyrektor Finansowy
Źródło:GPW - komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki