Elementarz? Pooglądać i nie ruszać

Część podstawówek osobliwie obchodzi się z rządowym elementarzem, np. chowa go w bibliotekach, "by się nie zniszczył", a uczniom każe drukować strony na kolejne lekcje. MEN apeluje do rodziców: Nie dajcie się oszukać pisze "Gazeta Wyborcza".

Docierają do nas sygnały, że niektóre szkoły chcą zmusić rodziców, by dopłacali do pomocy naukowych - mówi rzeczniczka MEN Joanna Dębek. Tymczasem nie mają prawa wziąć ani złotówki; żerują na tym, że rodzice nie zawsze znają założenia reformy - dodaje.

"Dlatego apelujemy: Nie dajcie się oszukiwać, a jeśli są wątpliwości, zgłaszajcie je kuratorom oświaty lub na naszą infolinię" podkreśla rzeczniczka. (PAP)

rda/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Polak

Dowalić kary dla dyrektorów dwukrotna pensję i dziękuje?

! Odpowiedz
0 1 ~apropo

całe peło w pełnej krasie,karykatura państwa, czym jeszcze na koniec się zbłażnicie ?

! Odpowiedz
0 3 ~Az

To nie tyle peło, ale ogólnie typowa polska mentalność. Jeszcze przed peło jak pojawiły się defibrylatory, które miały być ogólnodostępne do ratowania życia, najczęściej były pod kluczem "abo ukradno, abo zniszczo". A jak ktoś potrzebował to zaczynało się gorączkowe szukanie pani Halinki, która miała kluczyk.

! Odpowiedz
1 5 ~terran

A dlaczego rodzice maja donosić do MEN na bezprawne działania szkół? MEN powinien przeprowadzić kontrole wykonania swoich poleceń przez szkoły. Jeżeli kontrola potwierdzi takie praktyki to dyrektor tej placówki DYSCYPLINARNIE powinien zostać zwolniony ze stanowiska!!!

! Odpowiedz
2 1 ~Az

Rodzice muszą donosić, bo MEN to nie wróżka i nie ma możliwości wiedzieć gdzie są nieprawidłowości bez jakichś przesłanek czy sygnałów. A wysyłanie kontroli do KAŻDEJ szkoły z osobna to wielki dodatkowy koszt.

! Odpowiedz
0 5 ~zerro

już przyzwyczailiśmy się; oszustwo na co dzień dla każdego:)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil