Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,48 zł , zmiana od tamtej pory: 48,07%

Re: @fif_111

Zgłoś do moderatora
Dnia 2022-09-05 o godz. 09:38 przezniczak napisał(a):
> Drogie dziecko - najwyraźniej nie znasz danych historycznych z ostatnich 3-4 lat. Nie wiesz jak marże z poprzednich lat przekładały się w na następne kwartały. Ogólnie to Ty poza jedzeniem piasku mało wiesz.
> >
> > Gdyby nie one-off w postaci 2mln $ pomocy dla Ukrainy to marża zysku netto po H1 wynosi 2,4%
> >
> > Jeżeli prześledzisz ostatnie kilka lat to zauważysz, że marża w Q1 i Q2 praktycznie w każdym roku była wyższa lub równa średniej marży netto z całego poprzedniego roku.
> >
> > A teraz zrób sobie babkę na śniadanie z piasku xD

Tak, gdybyś przyjął 2,4% byłoby wciąż śmiesznie, ale nie dumbastycznie :)
Nie zauważyłeś, że w H1 były 2 miesiące bez wpływu wojny? Gaaapcio :)

W 2Q (gdzie masz dodatkową sprzedaż do UA i sporo przekierowanej sprzedaży na sąsiadów RU - bonus w stosunku do założeń twojej prognozy) marża wyszła 2,33% (z wliczonym 1mln pomocy dla UA). Pewnie bez tego bonusa marża byłaby około 2,1 tj 20% niżej niż twoje pożal sie Boże wyliczenia.

Ale pozytywne jest, że zacząłeś się okrakiem wycofywać z tego 2,5% - nie zważając, że równocześnie podnosisz sprzedaż :)))

PS Przyjmij radę starczego kolegi z piaskownicy i przestań wyjadać zawartość swojej pieluszki - substancje toksyczne mają zły wpływ na twoje gugu-gaga.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ASBIS 0,47% 21,44 2023-02-07 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.