Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,50 zł , zmiana od tamtej pory: 52,55%

@Fif - daj se siana

@Fif,

ale o co Ci chodzi? Widzę, że dramę robisz to aż zerknę co tam piszecie.
Moja rada. Daj se siana. Niech zaorak sam się ora i wyzywa innych od dzieciaków itp. i zraża do siebie kolejne nowe osoby.
Po co ci z nim walczyć? Nudzi Ci się? xD

to teraz do samej prognozy
Przeliczniak przeliczył po prostu pozostałe miesiące roku - Rosja + Ukraina

Jedyne założenia to było - Styczeń i luty są mocne więc +5%
Marża netto będzie taka sama jak w poprzednim roku, mimo, że miała rosnąć bez wojny (marki własne, itp - sam mnie o tym przekonywałeś nieraz)

Najbardziej pesymistyczny dotyczy przychodów.
W tym przypadku znaczy tyle, że nie licząc na wzrosty (ale też licząc na brak spadków + 0%) i odejmując sprzedaż Ukraina Rosja
*(nie wrzucałem do Excela, więc nie wiem czy obliczenia są na 100% dobre. Na oko wydają się dobre).

Założenie tej samej marży co w poprzednim roku podczas gdy bez wojny spodziewaliśmy się jej dalszego wzrostu wcale nie jest takie złe.

Podsumowując.
Zgadzam się, że nie jest to najbardziej pesymistyczny, tylko najbardziej pesymistyczny jeśli chodzi o przychody z UA + RU.
Pozostałe założenia jak brak spadku marży lub brak spadku przychodów na pozostałych rynkach mogłyby być w wariantach bardziej pesymistycznych, ale autor nie uznał, ich za realne lub po prostu ich nie uwzględnił w swoich

Wygląda na to, że masz problem ze stwierdzeniem "najbardziej pesymistyczny", a nie założeniami samymi w sobie.
Nie uważasz, że czas na krytykowanie prognozy z lutego był w lutym.

Sam uważałem podobnie na tamten moment. Wyliczenia przeliczniaka są spoko bo pokazują za pomocą prostej algebry jakie są widełki tego o czym mówimy.

coś takiego znalazłem ze swoich wpisów:
https://www.bankier.pl/forum/pokaz-tresc?thread_id=11497387&strona=1

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ASBIS 1,10% 22,12 2023-01-27 17:00:56
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.