Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,53 zł , zmiana od tamtej pory: 87,06%

Re: @zen_on - o tragicznej prognozie PRZEZNICZAKA cd

Zgłoś do moderatora
Cóż, przy przychodach 693 w Q1, 473 w Q2, 453 w Q3 i 591 w Q4 i marży zysku netto 2,5% faktycznie wychodzi 55.25 mln.
Nie dziwie się że przezniczak nie uwzględnił wtedy spadku marży przez wydatki na pomoc Ukrainie i większe koszty (m.in. szybciej rosnąca inflacja i elementy powiązane), szczególnie tego pierwszego nie dało się przewidzieć. Po to się robi też korekty prognoz jak się znacznie zmienia otoczenie i gospodarka i też patrząc na osiągnięcia spółki. Teraz zagadką jest tylko kolejna marża netto, dowiemy się jak zobaczymy. Ja ciągle uważam że podniosą prognozę. Może naciągnięciem było jedynie "najbardziej pesymistycznym scenariuszu". Ile będą mieć przychodów? Raczej więcej niż w większości rekomendacji (może nawet więcej niż zakłada Argus), można sobie przeskalować prosto jak powinny BM podnieść reko w momencie gdy ASB podniósłby prognozy. W każdym razie to nie oznacza jak się zachowa kurs.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ASBIS -0,95% 27,18 2024-02-23 17:03:07
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.