Rynki

Twoje finanse

Biznes

Forum

Zwolnienia grupowe w dużej polskiej firmie. Redukcja obejmie co czwartego pracownika

Polski producent płytek ceramicznych, firma Cerrad, zapowiedziała zwolnienie grupowe, które obejmie 350 pracowników. Redukcja etatów obejmująca 25 proc. zespołu jest pokłosiem wzrostu cen gazu – rachunki wzrosły od stycznia 2021 r. o 1500 proc.

fot. Kichigin / Shutterstock

Firma Cerrad, jeden z największych producentów płytek ceramicznych w Europie, zgłosiła do urzędów pracy w województwie świętokrzyskim informacje o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych, poinformował TVN24.pl. Te miałyby objąć 350 osób. Cerrad zatrudnia łącznie 1400 pracowników, co w przypadku przeprowadzenia zapowiedzianych zwolnień, oznaczałoby redukcję etatów o 25 proc. w skali całej firmy.

reklama

Decyzja podjęta przez Cerrad jest pokłosiem trudnej sytuacji firmy, ze względu na wzrost cen gazu. Przedsiębiorstwo wygasiło pracę trzech z siedmiu linii produkcyjnych w swoich fabrykach w Starachowicach i Końskich.

Jak poinformował w rozmowie z TVN24 Filip Cegłowski, członek zarządu firmy, rachunki za gaz wzrosły do stycznia 2021 r. o 1500 proc. Kiedy na początku ubiegłego roku koszty ponoszone przez Cerrad za gaz wynosiły 4 mln zł miesięcznie, tak teraz mowa o kwocie rzędu 60 mln zł miesięcznie.

Alan Bartman

Źródło: Bankier.pl
powiązane
polecane
najnowsze
popularne
najnowsze
bankier na skróty