REKLAMA

Efecte Plc - dobrowolne zaproszenie do składania ofert sprzedaży na 90,03% akcji InteliWISE S.A.

2022-06-30 13:24
publikacja
2022-06-30 13:24
Efecte Plc - dobrowolne zaproszenie do składania ofert sprzedaży na 90,03% akcji InteliWISE S.A.
Efecte Plc - dobrowolne zaproszenie do składania ofert sprzedaży na 90,03% akcji InteliWISE S.A.
fot. Krystian Maj / / FORUM

Efecte Plc realizuje dobrowolne zaproszenie do składania ofert sprzedaży na 90,03% akcji InteliWISE S.A. – komunikat dot. zaproszenia do składania ofert sprzedaży akcji spółki INTELIWISE SA

27 maja 2022 r. Efecte Plc („Efecte”) ogłosiła dobrowolne zaproszenie skierowane do akcjonariuszy InteliWISE S.A. (dalej: „InteliWISE”) do składania ofert sprzedaży wszystkich akcji InteliWISE na rzecz Efecte Plc za cenę 3,99 PLN (ok. 0,85 EUR) za jedną akcję (dalej: „Zaproszenie”).

Na koniec okresu subskrypcji w dniu 29 czerwca 2022 r. Efecte otrzymała nieodwołalne oferty na łączną liczbę 6.175.244 akcji, co stanowi 90,03% akcji i praw głosu w InteliWISE. Efecte rozliczy Zaproszenie przed upływem wstępnego okresu przyjmowania zgłoszeń. Przewidywana data rozliczenia to 1 lipca 2022 r. Efecte dodatkowo przedłuża okres przyjmowania zapisów w ramach Zaproszenia do 6 lipca 2022 r. (dalej: „Przedłużony Okres”), aby zapewnić pozostałym akcjonariuszom InteliWISE możliwość odpowiedzi na Zaproszenie. Okres przyjmowania zgłoszeń po tym czasie nie będzie dalej przedłużany. Nowa, przewidywana data rozliczenia zapisów otrzymanych w Przedłużonym Okresie to 11 lipca 2022 r.

Jeżeli po upływie Przedłużonego Okresu, łączna suma zapisów będzie mniejsza niż 95% akcji i głosów w Inteliwise, Efecte zamierza ogłosić nowe formalne wezwanie do wycofania akcji z obrotu giełdowego na wszystkie pozostałe akcje InteliWISE. Zrealizowanie formalnego wezwania do wycofania akcji z obrotu giełdowego umożliwiłoby Efecte rozpoczęcie procesu wycofania akcji InteliWISE z obrotu w alternatywnym systemie obrotu (ASO) NewConnect niezależnie od liczby złożonych zapisów w odpowiedzi na to wezwanie. W październiku 2022 r. wchodzą w życie w Polsce przepisy tzw. prawa holdingowego (nowelizującego m.in. Kodeks spółek handlowych). Zgodnie z tymi regulacjami, w określonych okolicznościach możliwy jest przymusowy wykup pozostałych akcji spółki, która nie jest spółką publiczną (a więc, której akcje nie są notowane na rynku regulowanym lub alternatywnym systemie obrotu), w przypadku, w którym w szczególności akcjonariusz większościowy posiada ponad 75% wszystkich akcji. Nowe przepisy prawne umożliwiłyby Efecte przymusowy wykup pozostałych akcjonariuszy mniejszościowych nawet w przypadku, gdy próg 95% określony w Zaproszeniu, nie zostanie osiągnięty jednakże pod pewnymi okolicznościami, w szczególności w przypadku, w którym akcjonariusz większościowy posiada więcej niż 75% wszystkich akcji, spółka taka należy do grupy spółek oraz takie uprawnienie przewiduje jej statut.

Efecte Plc

Efecte pomaga ludziom w digitalizacji i automatyzacji ich pracy. Klienci w całej Europie korzystają z naszych usług w chmurze, aby działać sprawniej, udoskonalać doświadczenia użytkowników końcowych i zmniejszać koszty. Zakres zastosowań naszych rozwiązań jest bardzo szeroki - od zarządzania usługami IT i ticketingiem po poprawę doświadczeń pracowników, business workflow i obsługi klienta. Jesteśmy europejską alternatywą dla globalnych goliatów w naszej branży. Nasza siedziba znajduje się w Finlandii, a centra regionalne w Niemczech i Szwecji. Efecte jest notowana na rynku Nasdaq First North Growth Market Finland.

www.efecte.com

Komunikat przekazany przez Trigon Dom Maklerski S.A.

kom zdz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Załóż konto osobiste – bez zbędnych opłat i zgarnij do 250 zł za jego założenie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki