REKLAMA

Bitcoin najniżej od pół roku

2019-11-22 14:14
publikacja
2019-11-22 14:14

W ciągu jednej doby kurs bitcoina spadł o niemal 10 proc. i powrócił do poziomu odnotowanego po raz ostatni w maju 2019 r. Przecena dotknęła także inne kryptowaluty – spadki wahają się od ponad 11 proc. do zaledwie kilkuprocentowych.

fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

Kurs najpopularniejszej kryptowaluty znalazł się w piątek na najniższym poziomie od połowy maja. Krótkoterminowa zwyżka odnotowana w ostatnich 30 dniach została zakończona powrotem do poziomu około 7 tys. dolarów.

Jak odnotowują obserwatorzy rynku, ruch zapowiadały wskaźniki techniczne, a dalsze spadki w najbliższej perspektywie są bardzo prawdopodobne. Spore dobowe spadki odnotowano także w przypadku innych cyfrowych aktywów. Ethereum potaniało o ponad 11 proc., bitcoin cash – o 11 proc., a litecoin – o ponad 9 proc. W mniejszym stopniu przecena dotknęła niektóre tokeny, takie jak XRP (- 5 proc.), XLM (-6 proc.) oraz Tezos (-2 proc.).

W ostatnim czasie w wielu komentarzach wskazuje się na niewielkie zainteresowanie rynkiem kryptoaktywów wśród inwestorów instytucjonalnych. Chociaż przybywa dojrzałych platform, które umożliwiają handel kryptowalutami, nowa infrastruktura nie przyciąga dużych instytucji, które z przypatrują się rozwojowi wydarzeń z rezerwą. W najbliższych dwóch tygodniach wystartować ma obrót kontraktami terminowymi na bitcoina na rynku ICE Futures w Singapurze. Platforma Bakkt, odpowiedzialna za ten projekt, działa w USA od września, ale na razie nie spełniła pokładanych w niej nadziei.

Pokolenie Krypto. Inwestorzy, których wychował bitcoin

Pokolenie Krypto. Inwestorzy, których wychował bitcoin

Na polskim rynku pojawili się zupełnie nowi inwestorzy, których tradycyjna giełda nie ekscytuje. To pokolenie wyrosło na bitcoinowej hossie i bardzo często nie zna innego sposobu inwestycji niż kryptowaluty.

MK

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (7)

dodaj komentarz
pkc
Kup zwykle dolary , dziecko hossy
leonidass
Ostatnio kupiłem na dołku, ale widać to był tylko dołek... jeszcze się na tym odkuję :)
qbotcenko
Ja od lata kupuję na dołkach alty - czym bardziej negatywny sentyment tym lepsza promocja ;)
grzegorzkubik
Cas na coś nowego. Cena wyjściowa 4USD.
qbotcenko
Ponad trzy tysiące walut, a Tobie mało?
grzegorzkubik odpowiada qbotcenko
To jest jedno i to samo a ja myślę o czymś nowym.

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki