Ikona informacji Najnowsze poradniki finansowe:

2021-03-05

Podatek Belki. Czym jest podatek od zysków kapitałowych?

Lista podatków, które regulujemy, jest stosunkowo długa i nie ogranicza się wyłącznie do najbardziej popularnych zobowiązań względem fiskusa. Wśród nich szczególne znaczenie dla inwestorów i osób zainteresowanych efektywnym oszczędzaniem zajmuje podatek od zysków kapitałowych, czyli podatek Belki.

2021-03-05

Podatek od spadków i darowizn: kto i kiedy musi go zapłacić?

Podatnicy muszą opłacać różnego typu podatki i daniny na rzecz państwa. Jednym z nich jest podatek od spadków i darowizn. Wiele osób może jednak skorzystać ze zwolnienia.

2021-03-05

Jak sprawdzić raport BIK za darmo?

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) to bardzo ważna instytucja z perspektywy wszystkich osób, którym zależy na uzyskaniu dodatkowych środków. Warto dowiedzieć się, jak uzyskać raport BIK.

IKZE: na czym polega indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego?

Odpowiedzialne życie finansowe zakłada regularne odkładanie środków na własną emeryturę. Dane ZUS pokazują jasno, że bez korzystania z takich narzędzi jak IKZE, możemy mieć duże problemy z utrzymaniem się po zakończeniu kariery zawodowej.

Co to jest kredyt studencki i jak go otrzymać?

Podjęcie studiów wiąże się z dużymi kosztami. Osoby, które nie posiadają odpowiednich dochodów, mają możliwość skorzystać z kredytu studenckiego.

Przewalutowanie kredytu. Czy przewalutowanie kredytu we frankach się opłaca?

Kredyty frankowe jeszcze jakiś czas temu cieszyły się bardzo dużą odpowiedzialnością. Dziś ich otrzymanie jest niemożliwe, jednak wielu kredytobiorców nadal musi je spłacać. Jednym z dostępnych narzędzi staje się w takim scenariuszu przewalutowanie kredytu.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt? Sprawdź, czy dostaniesz kredyt

Aby uzyskać kredyt, klient powinien przede wszystkim otrzymywać określone dochody. Warto zorientować się, ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny czy większy kredyt gotówkowy.