Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – wrzesień 2018 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

3,20 proc. w skali roku – taka stawka jest do zdobycia na lokacie miesięcznej we wrześniu zarówno dla 10 000 zł, jak i większych oszczędności. Choć w tym roku widywano już wyższe oprocentowanie, to warto odnotować fakt, że przed miesiącem taki zarobek był nieosiągalny.

Zestawienie najlepszych lokat miesięcznych tradycyjnie pojawia się na łamach Bankier.pl w pierwszym tygodniu miesiąca. Nie inaczej jest we wrześniu. Najwyżej oprocentowane propozycje na 10 000 zł prezentujemy, zachowując podział na oferty z dodatkowymi warunkami oraz depozyty, które nie stawiają przez klientami takich wymogów. W ostatniej tabeli prezentujemy natomiast lokaty, na których najwięcej może zarobić posiadacz 100 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka depozytów o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy depozyt z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – wrzesień 2018 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – wrzesień 2018 [Ranking Bankier.pl] (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Na samodzielne pierwsze miejsce zestawienia na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami wysunęła się Lokata na nowe środki od Idea Banku oprocentowana od niedawna na 3,20 proc. w skali roku. Zmianie stawki nie towarzyszyła zmiana warunków – zainteresowani mają obowiązek wpłacić nowe środki do banku. Jej wybór zaowocuje odsetkami w wysokości ponad 21 zł.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata na nowe środki

3,20%

21,30 zł

dla nowych środków

2.

Bank Millennium

Lokata Urodzinowa

3,00%

19,97 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej, dostępna przez 30 dni od dnia urodzin klienta

3.

Lion’s Bank

Lokata Desire

2,80%

18,63 zł

dla nowych środków

4.

EnveloBank

EnveloLokata Mobilna

1,50%

9,98 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

5.

Plus Bank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,40%

9,32 zł

dla klientów posiadających konto w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 03.09.2018 r.

Druga pozycja przypadła Lokacie Urodzinowej z oferty Banku Millennium z taką sama stawką jak przed miesiącem, czyli 3,00 proc. w skali roku. Z propozycji banku można skorzystać wyłącznie przez ograniczony okres czasu – lokata jest dostępna przez 30 dni od dnia urodzin klienta, a założyć ją można wyłącznie przez aplikację mobilną. Co więcej, bank sprawdzi, czy prowadzi na rzecz deponenta konto osobiste, którego posiadanie również jest obligatoryjne.

Na najniższym stopniu podium stanęła miesięczna Lokata Desire od Lion’s Banku. 2,80 proc. w skali roku zarobią klienci, którzy przekażą bankowi nowe środki. Jest to stawka niższa niż ta obowiązująca ponad 30 dni temu.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

O 1 proc. rocznie mniej niż lider pierwszego zestawienia oferuje najlepsza lokata, którą można otworzyć bez nadmiernych wyrzeczeń czy wysiłku – w przypadku poniższego zestawienia wystarczy dostarczenie bankowi gotówki lub wysłanie przelewu na odpowiedni rachunek. Mowa o Lokacie NR 1 z oferty Idea Banku, która po miesiącu przyniesie zysk w wysokości ponad 14 zł.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata NR 1

2,20%

14,64 zł

2.

Lion's Bank

Lokata Miracle

1,30%

8,64 zł

Plus Bank

Lokata internetowa

1,30%

8,64 zł

3.

Nest Bank

Nest Lokata

1,10%

7,32 zł

4.

Bank BPS

Lokata 365

0,75%

4,98 zł

5.

Getin Bank

Lokata Standardowa

0,65%

4,32 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 03.09.2018 r.

Na drugim miejscu utrzymały się Lokata Miracle (Lion’s Bank) oraz Lokata internetowa (Plus Bank), które są opatrzone stawką w wysokości 1,30 proc. w stosunku rocznym. Ze spadkiem o kolejne 0,20 pp. należy się liczyć, wybierając Nest Lokatę od Nest Banku. Jest to wariant dla klientów, którzy nie są zainteresowani założeniem konta osobistego.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 100 000 zł

Lokata na nowe środki od Idea Banku wychodzi zwycięsko także w przypadku zestawienia na 100 000 zł. Lokując taką kwotę, można otrzymać 3,20 proc. w skali roku, czyli tyle samo co dla dziesięciokrotnie niższego kapitału. Aby cieszyć się takim oprocentowaniem, konieczna będzie wpłata nowych środków.

Najlepsze lokaty 1M na 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata na nowe środki

3,20%

213,03 zł

dla nowych środków, zakładana online

2.

Lion's Bank

Lokata Desire

2,80%

186,41 zł

dla nowych środków

3.

EnveloBank

EnveloLokata Mobilna

1,50%

99,86 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

4.

Plus Bank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,40%

93,20 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez bankowość internetową

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,30%

86,54 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez bankowość internetową

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 03.09.2018 r.

Drugą najkorzystniejszą ofertą dla oszczędności w tej wysokości jest Lokata Desire od Lion’s Banku. Podobnie jak lider tabeli, bank stawia na nowe środki. Stawka na tym depozycie wynosi 2,80 proc. w skali roku. Na trzeciej pozycji znajduje się EnveloLokata Mobilna od EnveloBanku, której towarzyszy oprocentowanie w wysokości 1,50 proc. rocznie. Posiadanie konta oraz korzystanie z aplikacji mobilnej to wymogi stawiane przez bank.

Najlepsze lokaty miesięczne – sytuacja na rynku

Tylko dwa banki goszczące w sierpniowym rankingu najlepszych lokat miesięcznych zmieniły warunki na oferowanych przez siebie depozytach. Obie propozycje okupowały pierwsze miejsce dwóch zestawień - na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami oraz na 100 000 zł.

Na plus wyjdą klienci, którzy wstrzymali się z założeniem Lokaty na nowe środki od Idea Banku. Miesięczny depozyt posiada od 31 sierpnia br. stawkę wyższą o 0,20 pp., dzięki czemu wysunął się na prowadzenie w dwóch tabelach z tego miesiąca. Lokata miesięczna została wyróżniona przez bank – stawki procentowe zostały utrzymane w przypadku pozostałych terminów.

Również o 0,20 pp., lecz „w dół”, zmieniło się oprocentowanie na Lokacie Desire od Lion’s Banku. Nowe warunki obowiązują od 10 sierpnia br. Dla kwoty 10 000 zł różnica w oprocentowaniu oznacza zysk niższy o ponad 2 zł.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 2 antonicaracal

Lokata na 1 miesiąc ... Co to za bzdura ?
Kogo interesuje taka lokata ? To nic innego jak mierna reklama i szukanie
naiwniaków.

! Odpowiedz
2 2 tiaa

Dokładnie tak, tutaj o nic innego nie chodzi, jak to by jakiś naiwny klient otworzył konto, by zyskać… 21 zł (((: kogo obchodzą takie zyski? Smutne jest to, że np. emeryci, którzy oszczędzali przez całe życie i załóżmy dorobili się tych 100 000 zł na koncie, wpłacają na lokatę i ile z tego mają? 3 tys w skali roku? Maks? Żenada… Widać, że banki są już tak zarobione, że nie muszą walczyć o klientów. Smutna sytuacja, dla społeczeństwa, bo, żeby mieć jakieś sensowne zyski z kapitału to albo trzeba podjąć spore ryzyko na giełdzie, albo …

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 mhm odpowiada tiaa

„by jakiś naiwny klient otworzył konto, by zyskać… 21 zł”
— dlaczego 21 zł?

Przecież jeśli ktoś 100 tys. zł przeniesie z banku oferującego 1,5% do banku dającego 3,2%, to miesięcznie zyska 115 zł!


Też bym wolał dostawać lepsze oprocentowanie, choć takie jest nie tylko z winy banków, rządzący też się dołożyli (podatek bankowy, niskie stopy), ale moim zdaniem nawet dla kilkudziesięciu złotych miesięcznie, a co dopiero ponad 100, konto w kolejnym banku założyć warto (o ile nie łączy się to z jakimiś idiotycznymi wymogami).

Dla Ciebie 115 zł miesięcznie to za mało? OK, rozumiem, Twój wybór, ja na taką kwotę muszę ponad godzinę pracować.

A jeśli ktoś ma wszystkich oszczędności np. 10 tys. zł, to rzeczywiście, miesięczny zysk z lokat będzie znikomy (choć już w ciągu roku trochę się uzbierać może), ale ktoś mający tak mało pieniędzy jest po prostu BIEDAKIEM, trudno oczekiwać, by biedak zarabiał niczym rentier...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 echo_fan

Jak ja nie lubię takich co mają coś do powiedzenia na każdy temat... Idea Bank niemal od zawsze miał wyższe oprocentowanie niż rynek? Czy to znaczy, że zawsze miał odpływ klientów (nawet jak startował), albo za mało kapitału? No chyba raczej nie :) Wysokie oprocentowanie wynika z chęci rozwoju tego banku. Jak jesteś mały to musisz czymś przyciągnąć, a przyciągać w bankowości trzeba z dwóch stron - z jednej kredytami, z drugiej depozytami. IB wszedł w niszę dla przedsiębiorców, tam się pozycjonuje, a dodatkowo udzielał nieco bardziej ryzykownym kredytów niż rynek (co mu się trochę teraz odbija czkawką - koszty ryzyka). Za to na depozytach poza środkami na ROR (a firma jak trzyma gotówkę na ROR to jest to objaw nieefektywności) musi jakoś pozyskiwać depozyty, więc daje oprocentowanie wyższe niż rynek - proste. Depozyty nie wpływają na kapitał, ani na współczynniki wypłacalności, bo to są zobowiązania banku! Wyższe oprocentowanie faktycznie może świadczyć o tym, że był jakiś flow klientów, ale patrząc na innych, którzy też podnieśli swoje oferty jest to po prostu odpowiedź na rynek. Jak czytam o dbałości o dobro klienta to mi się chce śmiać. Zarządy banków nie są wybierane w poszechnych wyborach, więc dbać będą przede wszystkim o siebie - to zupełnie naturalne.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 silvio_gesell

To jest spółka córka panie. Idea bank jest całkowicie sztycznym tworem generującym koszty.

! Odpowiedz
0 1 echo_fan odpowiada silvio_gesell

O jej ależ odkrycie. Bank generuje koszty :) No generuje, ale generuje też przychody i ważne aby te przychody były wyższe od kosztów. I są, choć w samym III kw. pojawią się straty z przeszacowań. Nic sztucznego tutaj nie ma.

! Odpowiedz
1 3 forfun

a tu jak zwykle hura entuzjazm za grosze i prowadzanie na smyczy

! Odpowiedz
6 32 knf

Wyższe oprocentowanie nie bierze się z powietrza - są ku temu powody i przekonali się o tym obligatariusze GetBack.

Słowo bank musi się wiązać z pełnym zaufaniem - czy możemy w przypadku Idea Banku i Lion's Banku mówić o zaufaniu i dbałości banku o dobro klienta?

! Odpowiedz
0 24 kzabor

W przypadku IdeaBanku podniesienie oprocentowania może wynikać z braków kapitałowych. Może przez aferę z GetBack zaliczyli też odpływ depozytów, więc teraz muszą za to zapłacić.

! Odpowiedz
0 7 mhm

Idea już od wielu lat oferuje oprocentowanie lepsze, niż w innych bankach.

Co nie zmienia faktu, że może to mieć związek ze sprzedażą obligacji GetBack (a wcześniej dziwnych struktur, polis lokacyjnych i innych wymyślnych produktów) — lecz trudno powiedzieć, co jest przyczyną, a co skutkiem, oni najpierw przyciągają zamożne osoby wysokim oprocentowaniem, a potem zachęcają ich do otwarcia innego produktu, niby jeszcze bardziej zyskownego...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl