Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – październik 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Zwolennicy lokowania środków na krótkie terminy mogą zaliczyć październik do udanych. Więcej niż przed miesiącem mogą uzyskać klienci o zasobniejszych portfelach oraz deponenci, którzy nie chcą spełniać dodatkowych warunków. Natomiast maksymalna stawka, którą można otrzymać, jeśli zrealizuje się wymogi stawiane przez bank i ulokuje nie więcej niż 10 000 zł, pozostaje niezmienna i wynosi 3,50 proc. w skali roku.

Zgodnie z tradycją w pierwszym tygodniu miesiąca redakcja Bankier.pl analizuje oferty lokat na 1 miesiąc. Najlepsze propozycje dzielimy na trzy tabele. W pierwszej z nich można znaleźć najwyżej oprocentowane depozyty na 10 000 zł dostępne po spełnieniu dodatkowych warunków. W drugiej oferty na tę samą kwotę, które nie posiadają takich ograniczeń. Ostatnie zestawienie traktuje o lokatach, na których można przechować 100 000 zł. Jeśli bank pod daną marką posiada w ofercie kilka propozycji o podobnych parametrach, to do danego zestawienia włączona została najwyżej oprocentowana z nich.

Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – październik 2017 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – październik 2017 [Ranking Bankier.pl] (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Klient, który chce ulokować 10 000 zł na depozycie miesięcznym, największy zysk może osiągnąć, jeśli zdecyduje się na propozycję od eurobanku. Lokata LOGujesz-LOKujesz ma stawkę 3,50 proc. w skali roku i jest dostępna dla klientów, którzy posiadają konto osobiste w tym banku. Najbardziej istotny jest kanał otwarcia depozytu, którym jest wyłącznie aplikacja mobilna. Oferta posiada jeszcze jedno ograniczenie – skorzystać z niej można przez 7 dni od instalacji aplikacji na pierwszym urządzeniu mobilnym.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

eurobank

Lokata LOGujesz-LOKujesz

3,50%

24,08 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

2.

Idea Bank

Lokata Happy

3,00%

20,63 zł

tylko dla nowych klientów

3.

Lion’s Bank

Lokata Profitable PLUS

2,65%

18,23

tylko dla klientów posiadających konto w banku

4.

EnveloBank

EnveloLokata Mobilna

1,50%

10,31 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

5.

PlusBank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,40%

9,63 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 02.10.2017 r.

Ci, którzy nie chcą lub nie mogą skorzystać z oferty meldującej się na zwycięskim miejscu zestawienia, lokat z dodatkowymi warunkami, mogą być zainteresowani propozycjami z dalszych pozycji tabeli. O 0,50 pp. mniej od lidera można zyskać, wybierając Lokatę HAPPY od Idea Banku. 3,00 proc. w skali roku to oprocentowanie oferowane nowym klientom banku.

Najlepszą trójkę rankingu zamyka Lion’s Bank ze swoją Lokatą Profitable PLUS na 2,65 proc. w skali roku. Oferta jest skierowana do klientów, dla których bank prowadzi rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Depozyt jest także dostępny w wariancie bez ROR-u, jednak w tym przypadku klient może liczyć na znacznie niższą stawkę.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Klienci, którym zależy wyłącznie na samej lokacie i którzy nie są skłonni korzystać z dodatkowych produktów lub niechętnie podchodzą do spełnienia innych wymogów, mogą na początku października skorzystać z ofert, które przyniosą do 2,85 proc. w skali roku. Najwyższą stawką kusi obecnie Idea Bank. Tyle można otrzymać, jeśli założy się miesięczny wariant Lokaty Tylko Teraz.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oprocentowanie

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata Tylko Teraz

2,85%

19,61 zł

2.

Lion’s Bank

Lokata Profitable

2,20%

15,12 zł

3.

PlusBank

Lokata internetowa

1,30%

8,94 zł

4.

Nest Bank

Nest Lokata

1,10%

7,56 zł

5.

Bank BPS

Lokata 365

0,75%

5,15 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 02.10.2017 r

Druga pozycja zestawienia przypadła Lion’s Bankowi. Klient, który otworzy Lokatę Profitable, będzie mógł cieszyć się oprocentowaniem w wysokości 2,20 proc. w skali roku. Prawie 1 pp. mniej oferuje Lokata internetowa od PlusBanku, która zajmuje ostatnie miejsce w TOP3 zestawienia. Stawka na tym depozycie wynosi 1,30 proc. w skali roku.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 100 000 zł

Nie wszystkie oferty zajmujące czołowe pozycje w zestawieniach na 10 000 zł będą dostępne dla dziesięciokrotnie wyższego wkładu. Na pierwszym miejscu tabeli na 100 000 zł zabrakło dwóch najwyżej oprocentowanych depozytów z pierwszego rankingu, jednak tego samego nie można powiedzieć o najlepszej ofercie bez dodatkowych warunków – Lokacie Tylko Teraz od Idea Banku na 2,85 proc. w skali roku. Depozyt można założyć zarówno na 10 000 zł, jak i 100 000 zł. Jego podstawowym warunkiem jest możliwość jego otwarcia tylko przez internet.

Najlepsze lokaty miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Odsetki 

Warunki

1.

Idea Bank

Lokata Tylko Teraz

2,85%

196,05 zł

lokata zakładana on-line

2.

Lion’s Bank

Lokata Profitable PLUS

2,65%

182,30 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

3.

EnveloBank

EnveloLokata Mobilna

1,50%

103,19 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

4.

PlusBank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,40%

96,30 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez bankowość internetową

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,30%

89,43 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez bankowość internetową

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 02.10.2017 r.

Kolejną ofertą, która może być warta rozważenia, jest Lokata Profitable PLUS od Lion’s Banku, która jest objęta stawką w wysokości 2,65 proc. w skali roku. W jej przypadku nie obejdzie się bez konta osobistego.

Na trzecim miejscu plasuje się nowość w ofercie depozytów miesięcznych. EnveloLokata Mobilna od EnveloBanku posiada stawkę w wysokości 1,50 proc. w skali roku. Aby z niej skorzystać, należy założyć rachunek w EnveloBanku i otworzyć depozyt przez aplikację mobilną.

Najlepsze lokaty miesięczne – sytuacja na rynku

Na depozytach miesięcznych można zarobić więcej niż przed miesiącem. Pozycję lidera w zestawieniu na 10 000 zł bez dodatkowych warunków oraz w rankingu dla dziesięciokrotnie wyższej kwoty zajmuje wprowadzona pod koniec września Lokata Tylko Teraz od Idea Banku na 2,85 proc. w skali roku. Oferta zajęła miejsce innych propozycji Idea Banku dzielonych wcześniej z Lion’s Bankiem. W przypadku zestawienia na niższą kwotę jest to wzrost oprocentowania aż o 0,80 pp. Lokata Tylko Teraz została wprowadzona osobnym regulaminem a bank zastrzega, że oferta może wygasnąć w dowolnym momencie.

W ślad za Idea Bankiem poszedł również Lion’s Bank. Przed miesiącem na Lokacie Profitable PLUS można było otrzymać 2,25 proc. w skali roku. Aktualna stawka jest o 0,40 pp. wyższa. Tym samym depozyt przebił oprocentowanie, które bank oferuje na miesięcznej Lokacie Fortune i zajął jej miejsce w zestawieniu propozycji na 100 000 zł. Trochę niższy wzrost można odnotować na Lokacie Profitable, z której można skorzystać bez konieczności posiadania konta osobistego. W porównaniu do września, oprocentowanie na tym depozycie wzrosło o 0,15 pp.

Warto wspomnieć o ofercie depozytowej nowego polskiego banku – EnveloBanku, który wystartował 27 września br. Póki co instytucja może się pochwalić dwiema propozycjami lokat. Jedna z nich od razu znalazła się wśród najlepszych lokat dostępnych na okres miesiąca. Mowa o EnveloLokacie Mobilnej na 1,50 proc. w skali roku, którą zgodnie z nazwą można założyć wyłącznie przez aplikację na smartfony czy tablety.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 22 erdwa

podziękujcie takim Glapińskim i Kropiwnickim co siodełko w RPP spłacają waszymi oszczędnościami. Już nawet analitycy mówią że Glapiński i pisowscy nominaci celowo zaniżają wysokość stóp co doprowadzi do przegrzania gospodarki. W tym czasie inflacja zje kilka % ozczędnosci a ceny nieruchomosci wyfruną w kosmos

! Odpowiedz
4 2 silvio_gesell

Niskie stopy nie są motywowane politycznie, odzwierciedlają tylko nadpodaż oszczędności przy niskim popycie na kredyt z powodu niskiej dzietności. To demografia ustala naturalną stopę, a a RPP się tylko dostosowuje. Podwyżka stóp teraz tylko pogorszyłaby sytuację, bo inwestycje padłyby zupełnie i przejedlibysmy dobra kapitałowe, umocniloby złotówkę i eksport by padł, a zadłużenie wzrosło, i czekałby nas scenariusz grecki. Jedyny problem z niskimi stopami to rzeczywiście rynek nieruchomości, ale ten problem powinien być rozwiązany selektywnie, poprzez zastąpienie opodatkowania pracy opodatkowaniem wartości ziemi. Bez tego czeka nas scenariusz ukraiński.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 erdwa odpowiada silvio_gesell

A co niby stało się na Ukrainie? Po 2014r ceny spadły o połowę. Nie bardzo wiem o czym mówisz

! Odpowiedz
1 4 xyz83 odpowiada silvio_gesell

Poczekaj jeszcze trochę aż inflacja naprawdę wystrzeli w kosmos. Wtedy będziesz miał dopasowanie do "niskiej dzietności".

Musisz chyba w ogóle nie posiadać oszczędności w gotówce i wszystko lokować w nieruchomościach.

! Odpowiedz
0 2 erdwa odpowiada xyz83

W kosmos to raczej nie wystrzeli sobie bezkarnie bo rpp jest w obowiązku utrzymywać ją w ryzach ok 2.5%, ale dla wielu ludzi już taka inflacja przy obecnych lokatach, obligacjach jest problemem. wielu niestety bezrefleksyjnie idzie w kupowanie mieszkań. Już raz tak mieliśmy. Za poprzednich rządów PIS gdzie lokaty dawały realnie ok 1.25% straty i wtedy własnie mieliśmy eksplozję na rynku neiruchomości. Jak się skończyło każdy wie. Twardym lądowaniem frankowiczów. teraz podobny scenariusz będzie w odniesieniu do ludzi którzy biorą kredyty przy niskich stopach i wysokiej marży.
Poza tym wielu ludzi ma oszczędności, ale niewystarczające na kupno mieszkania. Dla nich to duży problem co zrobić z tymi pieniędzmi aby nie narazić sie na straty. Nie każdy musi i powinien inwestować na gieldzie czy agresywnych funduszach. Wręcz nie powinien.
Patrzę na oferty w mojej lokalizacji i widzę że na moim osiedlu oferty wyczyszczone całkowicie praktycznie. Po prostu brak nawet ofert a to co jest w cenach już mocno wyśrubowanych

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 mhm odpowiada erdwa

„A co niby stało się na Ukrainie? Po 2014r ceny spadły o połowę.”
— czyżby? Wg oficjalnych danych CPI rdr wynosiła w sierpniu 16,5% (tzn. ceny w ciągu ostatniego roku wzrosły o 16,2%), ale w 2015 przekraczała nawet 60%... PLUS 60%...

! Odpowiedz
0 5 bionikjaga

Na dole strony jest odnośnik Redakcja Bankier.pl i mamy tam całą ekipę portalu.Dlaczego pani Monika Dekrewicz tam nie figuruje?

! Odpowiedz
0 0 mhm

Ale wśród autorów jest... http://www.bankier.pl/autor/monika-dekrewicz

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl