Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – czerwiec 2018 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Nowy miesiąc nie przyniósł wzrostu stawek na lokatach miesięcznych. Wręcz przeciwnie – maksymalne oprocentowanie w wysokości 3,50 proc. w skali roku, które przed miesiącem było dostępne w trzech bankach, towarzyszy obecnie tylko jednej lokacie. Jeszcze mniej powodów do zadowolenia mogą mieć polujący na dobrą lokatę bez dodatkowych warunków.

W najnowszym rankingu poddajemy analizie najkrótsze z najpopularniejszych, czyli lokaty miesięczne. Tradycyjnie, najlepsze oferty na 10 000 zł przedstawiamy z uwzględnieniem podziału na propozycje wymagające spełnienia dodatkowych warunków oraz oferty nie objęte takimi ograniczeniami. Czytelnicy, których interesują depozyty dostępne dla wyższego wkładu, mogą rzucić okiem na ostatnią tabelę, w której zebraliśmy najwyżej oprocentowane propozycje dla kwoty 100 000 zł. Jeśli instytucja posiada w ofercie kilka lokat o podobnych parametrach, do danego zestawienia włączyliśmy depozyt z najwyższą stawką.

Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – czerwiec 2018 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – czerwiec 2018 [Ranking Bankier.pl] (YAY Foto)

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Czołówka lokat miesięcznych wróciła do stanu sprzed dwóch miesięcy. 3,50 proc. w skali roku pozwoli zarobić już tylko jedna lokata na ten okres (w maju były to trzy oferty). Mowa o Lokacie LOGujesz-LOKujesz od eurobanku, która skierowana jest do posiadaczy konta osobistego. Nie mniej ważny jest również warunek dotyczący aplikacji mobilnej. Oferta jest dostępna tylko przez 7 dni od jej aktywacji na pierwszym urządzeniu mobilnym.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

eurobank

Lokata LOGujesz-LOKujesz

3,50%

23,30 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej, dostępna przez 7 dni od aktywacji aplikacji na pierwszym urządzeniu

2.

Bank Millennium

Lokata Urodzinowa

3,00%

19,97 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej, dostępna przez 30 dni od dnia urodzin klienta

Idea Bank

Lokata HAPPY

3,00%

19,97 zł

tylko dla nowych klientów

3.

Lion’s Bank

Lokata Desire PLUS

2,35%

15,65 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, którzy ulokują nowe środki

4.

EnveloBank

EnveloLokata Mobilna

1,50%

9,98 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

5.

Plus Bank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,40%

9,32 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 04.06.2018 r.

Na drugim miejscu zestawienia na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami meldują się dwie oferty ze stawką niższą o 0,50 pp. Z Lokaty Urodzinowej od Banku Millennium można skorzystać w ciągu 30 dni od dnia swoich urodzin. Także i w jej przypadku zainteresowanego nie ominie obowiązek otwarcia konta osobistego. Drugą ofertą na ten sam procent jest Lokata HAPPY od Idea Banku. 3,00 proc. w skali roku to oprocentowanie, z którego będą mogli się cieszyć nowi klienci banku.

TOP3 zamyka Lokata Desire PLUS, którą można znaleźć w ofercie Lion’s Banku. Stawka na tym depozycie wynosi 2,35 proc. w skali roku. Wśród wymogów banku wyróżnia się posiadanie konta osobistego oraz ulokowanie nowych środków.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Wybierający depozyt, który nie wymaga spełnienia dodatkowych warunków, będą musieli pogodzić się ze znacznie niższym zarobkiem. Lider zestawienia lokat tego typu na kwotę 10 000 zł oferuje stawkę ponad połowę niższą niż najlepsza lokata pierwszej tabeli.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Idea Bank

Lokata Skarbonka

1,60%

10,65 zł

2.

Lion’s Bank

Lokata Miracle

1,30%

8,64 zł

Plus Bank

Lokata internetowa

1,30%

8,64 zł

3.

Nest Bank

Nest Lokata

1,10%

7,32 zł

4.

Bank BPS

Lokata 365

0,75%

4,98 zł

5.

Getin Bank

Lokata standardowa

0,65%

4,32 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 04.06.2018 r.

Na najwyższe odsetki mogą liczyć zakładający Lokatę Skarbonka od Idea Banku, której towarzyszy stawka w wysokości 1,60 proc. w skali roku. 1,30 proc. rocznie to z kolei oprocentowanie, którym kuszą propozycje znajdujące się oczko niżej w rankingu, czyli Lokata Miracle (Lion’s Bank) oraz Lokata internetowa (Plus Bank). Trzecie miejsce zajmuje ostatni depozyt ze stawką nie niższą niż 1 proc. – Nest Lokata od Nest Banku na 1,10 proc. w stosunku rocznym.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 100 000 zł

Podobnie jak w przypadku pierwszego zestawienia, pierwsza piątka tabeli na 100 000 zł wygląda tak samo jak w kwietniu. Lokata Desire PLUS od Lion’s Banku na 2,35 proc. w skali roku wróciła na pozycję zwycięzcy wraz z wycofaniem innej, wyżej oprocentowanej oferty banku (Lokata Profitable PLUS), a także Lokaty Bezkonkurencyjnej PLUS od Idea Banku. Otwarcie depozytu będzie możliwe, jeśli klient posiada ROR w banku, a wpłacone środki zostaną uznane za nowe.

Najlepsze lokaty miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Lion’s Bank

Lokata Desire PLUS

2,35%

156,45 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, którzy ulokują nowe środki

2.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,30%

153,12 zł

tylko dla klientów posiadających konto, którzy utrzymają na nim przez cały okres trwania lokaty dodatkowe środki o wartości 10 proc. wysokości lokaty, zakładana przez bankowość internetową

3.

EnveloBank

EnveloLokata Mobilna

1,50%

99,86 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

4.

Plus Bank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,40%

93,20 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez bankowość internetową

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,30%

86,54 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez bankowość internetową

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 04.06.2018 r.

Niewiele mniej, bo 2,30 proc. w skali roku, wypłaci Idea Bank tym, którzy zdecydują się otworzyć miesięczną Lokatę Cloud. Depozyt jest zarezerwowany dla posiadaczy konta, którzy dysponują dodatkowymi środkami w wysokości 10 proc. wartości lokaty. Wspomniane oszczędności należy utrzymać na koncie osobistym przez cały okres trwania depozytu. W przeciwnym razie bank obniży oprocentowanie do 0,50 proc. w stosunku rocznym.

Trzecie miejsce przypadło EnveloLokacie Mobilnej od EnveloBanku, która jest objęta stawką w wysokości 1,50 proc. w skali roku. Posiadanie konta osobistego oraz dostępu do aplikacji mobilnej banku to klucz do skorzystania z tej oferty.

Najlepsze lokaty miesięczne – sytuacja na rynku

Po podwyżkach, które zaserwowały nam Idea Bank oraz Lion’s Bank w poprzednim zestawieniu, nie ma już śladu. Maksymalna stawka w zestawieniu na 100 000 zł wróciła do stanu z kwietnia 2018 r. Za wyższe procenty odpowiedzialne były Lokata Bezkonkurencyjna PLUS (Idea Bank) oraz Lokata Profitable PLUS (Lion’s Bank), które zniknęły już z ofert wspomnianych instytucji. Obecnie pierwsze miejsce w tabeli na wyższą kwotę zajmuje inna propozycja Lion’s Banku, jednak ze stawką niższą o 1,15 pp.

Niższe jest również najwyższe dostępne oprocentowanie w zestawieniu najlepszych lokat w standardzie, czyli bez żadnych dodatkowych wymogów. Po wycofaniu Lokaty Bezkonkurencyjnej oraz Lokaty Profitable palmę pierwszeństwa przejęła Lokata Skarbonka od Idea Banku oprocentowana na 1,60 proc. w skali roku. Jest to stawka o połowę niższa od oferowanej przez liderów z maja. Ostatnio tak niskie oprocentowanie na miesięcznych depozytach tego typu obowiązywało w maju 2017 r.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 silvio_gesell

Obligacje SP.

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl