Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – kwiecień 2018 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Najlepsza lokata miesięczna pozwoli zarobić 3,50 proc. w skali roku - tyle samo, co przed miesiącem. Mimo braku zmian na pozycji lidera, dostrzec je można na dalszych pozycjach rankingu. Jedną z nich jest włączenie do kwietniowego zestawienia nowej propozycji z relatywnie wysoką stawką wynoszącą 3 proc. w skali roku. Podobnie jak zdobywca pierwszego miejsca, również i ten depozyt będzie dostępny dla tych, którzy spełnią dodatkowe warunki.

Jak co tydzień analizujemy najlepsze oferty lokat bankowych dostępnych aktualnie na rynku. W pierwszym tygodniu miesiąca przyglądamy się najkrótszym z najpopularniejszych, czyli depozytom miesięcznym. Najwyżej oprocentowane propozycje na 10 000 zł prezentujemy w dwóch tabelach. Pierwsza z nich obejmuje oferty z dodatkowymi warunkami, a druga lokaty, które nie posiadają takich ograniczeń. W trzecim zestawieniu można znaleźć depozyty, które przyniosą najwyższy zysk wpłacającym 100 000 zł. W przypadku, kiedy bank pod daną marką posiada więcej niż jedną lokatę o podobnych parametrach, do zestawienia trafiła oferta z najwyższą stawką procentową.

Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – kwiecień 2018 [Ranking Bankier.pl]
Najlepsze lokaty bankowe na 1 miesiąc – kwiecień 2018 [Ranking Bankier.pl] (fot. gemenacom / YAY Foto)

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

W zamian za posiadanie konta i korzystanie z aplikacji mobilnej zainteresowany przekazaniem oszczędności w wysokości 10 000 zł może otrzymać stawkę w wysokości 3,50 proc. w skali roku. Jest to najwyższy procent dostępny na lokatach miesięcznych. Z taką ofertą wychodzi eurobank kierujący Lokatę LOGujesz-LOKujesz do posiadaczy konta, którzy do tej pory nie posługiwali się aplikacją mobilną. Oferta lokaty wygasa po 7 dniach od jej aktywacji na pierwszym urządzeniu mobilnym. Maksymalna kwota, którą można wpłacić na ten depozyt, wynosi 10 000 zł.  

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

eurobank

Lokata LOGujesz-LOKujesz

3,50%

23,30 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej, dostępna przez 7 dni od aktywacji aplikacji na pierwszym urządzeniu

2.

Bank Millennium

Lokata Urodzinowa

3,00%

19,97 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej, dostępna przez 30 dni od dnia urodzin klienta

Idea Bank

Lokata Happy

3,00%

19,97 zł

tylko dla nowych klientów

3.

Lion’s Bank

Lokata Desire PLUS

2,35%

15,65 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, którzy ulokują nowe środki

4.

EnveloBank

EnveloLokata Mobilna

1,50%

9,98 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

5.

Plus Bank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,40%

9,32 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 03.04.2018 r.

Taki sam limit dotyczący wkładu posiadają oferty oprocentowane na 3,00 proc. rocznie, które zajmują drugą pozycję w rankingu objętym koniecznością spełnienia dodatkowych warunków. Jedną z nich jest Lokata Urodzinowa od Banku Millennium, która także wymaga posiadania ROR-u oraz korzystania z aplikacji mobilnej. Depozyt można traktować jako prezent urodzinowy od banku – klient uzyska opcję jego założenia w aplikacji mobilnej w dzień swojego jubileuszu. Klient ma 30 dni do namysłu. Drugą propozycją, która przyniesie taką samą korzyść materialną, jest Lokata Happy od Idea Banku. W jej przypadku korzystanie z dodatkowego produktu jest zbędne, ale bank stawia inny warunek – posiadanie statusu nowego klienta.

Najniższy stopień podium zajmuje Lion’s Bank z Lokatą Desire Plus. Niższe oprocentowanie (2,35 proc. w stosunku rocznym) wynagrodzić może znacznie wyższa kwota maksymalna, która wynosi 1 mln zł. Do obowiązków zainteresowanego depozytem będzie założenie konta osobistego oraz ulokowanie nowych środków.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Oferty bez tak zwanych gwiazdek są objęte znacznie niższymi stawkami. Lokując 10 000 zł na jednomiesięcznym depozycie w standardzie, można liczyć na co najwyżej 1,80 proc. w skali roku. Taka lokata zapewni odsetki niewiele wyższe niż połowa zysku, którym kusi lider pierwszego zestawienia. Niewątpliwą zaletą ofert tego typu jest brak konieczności podpisywania umów o dodatkowe produkty bankowe.

Klienci, którym odpowiada takie rozwiązanie, mogą rozważyć jedną z lokat zajmujących czołowe pozycje w zestawieniu na 10 000 zł. Pierwsze miejsce przypadło Lion’s Bankowi i Lokacie Profitable ze wspomnianą już stawką 1,80 proc. rocznie.

Najlepsze lokaty 1M na 10 000 zł bez dodatkowych warunków

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

1.

Lion’s Bank

Lokata Profitable

1,80%

11,97 zł

2.

Idea Bank

Lokata Skarbonka

1,70%

11,31 zł

3.

Plus Bank

Lokata internetowa

1,30%

8,64 zł

4.

Nest Bank

Nest Lokata

1,10%

7,32 zł

5.

Bank BPS

Lokata 365

0,75%

4,98 zł

Sprawdź pozostałe lokaty w zestawieniu »

Źródło: Bankier.pl, stan na 03.04.2018 r.

Kolejne pozycje zajmują Lokata Skarbonka od Idea Banku, która aktualnie posiada oprocentowanie w wysokości 1,70 proc. w skali roku oraz Plus Bank z propozycją Lokaty internetowej na 1,30 proc. rocznie.

Najlepsze lokaty na 1 miesiąc na 100 000 zł

Czy klient, który jest skłonny wpłacić do banku wyższą kwotę, może liczyć na korzystniejsze oprocentowanie? W przypadku lokat miesięcznych wręcz przeciwnie. Pierwsze miejsce zestawienia na 100 000 zł zajmuje Lokata Desire Plus od Lion’s Banku ze stawką w wysokości 2,35 proc. w skali roku. Bank otworzy rachunek lokaty, jeśli klient posiada konto osobiste i wpłaci nowe środki.

Najlepsze lokaty miesięczne dla 100 000 zł

Lp.

Bank

Lokata

Oproc.

Zysk

Warunki

1.

Lion’s Bank

Lokata Desire PLUS

2,35%

156,45 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, którzy ulokują nowe środki

2.

Idea Bank

Lokata Cloud

2,30%

153,12 zł

tylko dla klientów posiadających konto, którzy utrzymają na nim przez cały okres trwania lokaty dodatkowe środki o wartości 10 proc. wysokości lokaty, zakładana przez bankowość internetową

3.

EnveloBank

EnveloLokata Mobilna

1,50%

99,86 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku i korzystających z aplikacji mobilnej

4.

Plus Bank

Lokata zakładana przez plusbank24

1,40%

93,20 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez bankowość internetową

5.

Nest Bank

Nest Lokata

1,30%

86,54 zł

tylko dla klientów posiadających konto w banku, zakładana przez bankowość internetową

Sprawdź pozostałe miejsca w zestawieniu»

Źródło: Bankier.pl, stan na 03.04.2018 r.

Oczko niżej można znaleźć Lokatę Cloud od Idea Banku, której stawka jest niewiele niższa – 2,30 proc. w skali roku. Aby założyć ten depozyt, nie obejdzie się bez posiadania konta osobistego oraz dodatkowych oszczędności. Bank wymaga, aby przez cały okres trwania lokaty, klient utrzymywał na rachunku równowartość 10 proc. środków ulokowanych na lokacie.

Pierwszą trójkę uzupełnia EnveloLokata Mobilna od EnveloBanku, która stawia na posiadanie konta osobistego oraz korzystanie z aplikacji mobilnej. Klienci, którzy otworzą depozyt za jej pośrednictwem, otrzymają stawkę w wysokości 1,50 proc. rocznie.

Najlepsze lokaty miesięczne – sytuacja na rynku

Mimo że nowy kwartał nie przyniósł zbyt wielu zmian na rynku lokat bankowych, to uważni czytelnicy zauważą kilka drobnych modyfikacji w powyższych zestawieniach.

Najbardziej istotną informacją jest poszerzenie oferty Banku Millennium o nowy produkt dla oszczędzających. Lokata Urodzinowa to 1-miesięczny depozyt, z którego skorzystać mogą posiadacze konta osobistego w terminie 30 dni od dnia swoich urodzin. Bank wypunktowuje jeszcze kilka ograniczeń. Oferta jest dostępna wyłącznie w aplikacji mobilnej, skorzystać z niej mogą osoby, które ukończyły 18 lat, a rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy założyli przynajmniej 4 dni przed dniem swoich urodzin. Lokata Urodzinowa zajęła drugie miejsce w zestawieniu najlepszych lokat na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami.

Za pozostałe roszady w tabelach odpowiada Idea Bank, który obniżył stawkę na kilku swoich produktach. Cięcie w wysokości 0,10 pp. dotknęło tym razem liderów zestawienia na 10 000 zł bez dodatkowych warunków oraz rankingu na 100 000 zł. Lokata Skarbonka objęta jest obecnie oprocentowaniem w wysokości 1,70 proc. w skali roku, a Lokata na nowe środki Plus stawką wynoszącą 2,25 proc. w skali roku. Tę drugą zastąpiła w tabeli na wyższą kwotę inna oferta banku – Lokata Cloud oprocentowana na 2,30 proc. rocznie.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 10 silvio_gesell

Nadal nic nie przebija obligacji rodzinnych ROD dla beneficjentów 500+ oprocentowanych 2% powyżej inflacji, czyli obecnie ok 4%.

! Odpowiedz
8 22 zbyszek_od_dobrej_zmiany

Nieroby owszem, chwalą sobie.

! Odpowiedz
0 24 mhm

Przecież artykuł mówi o lokatach jednomiesięcznych, czyli zdecydowanie krótkoterminowych; natomiast obligacje ROD są dwunastoletnie, czyli skrajnie długoterminowe.

To już nawet nie jest głupota na poziomie gimnazjalistów, zachęcanie do produktu dłuższego o 144 razy od omawianego, to coś na poziomie podstawówki...

! Odpowiedz
5 8 silvio_gesell odpowiada mhm

Tak, to jest na poziomie podstawówki, że lepsze są lokaty 12 letnie oprocentowane na 4% niż miesięczne z oprocentowaniem 3% z której można skorzystać tylko raz lub tylko w urodziny.

! Odpowiedz
1 17 mhm odpowiada silvio_gesell

Zaiste, jeśli np. ktoś planował, że za kilka tygodni zabierze dziewczynę w wymarzoną podróż, to znacznie rozsądniej zrobi odsuwając ten wyjazd na kilkanaście lat — nie dość, że na przeznaczonych na ten cel oszczędnościach zarobi zdecydowanie więcej, niż kilka czy kilkanaście złotych, to zostając singlem finansowo wyjdzie na tym znacznie korzystniej... Choć niektórzy twierdzą, że należy „inwestować” w robienie dzieci...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 5 silvio_gesell odpowiada mhm

Jeśli ktoś kupuje obligacje ROD to nie ma dziewczyny tylko ma żonę i rodzinę. BTW obligacje ROD są wyżej oprocentowane niż kredyty złotowe, co jest ewenementem.

! Odpowiedz
1 8 mhm odpowiada silvio_gesell

„Jeśli ktoś kupuje obligacje ROD to nie ma dziewczyny tylko ma żonę i rodzinę”
— o, ktoś tu zaczyna myśleć!
Właśnie o to chodzi — że lokaty 1M i obligacje ROD są totalnie innymi produktami; jeśli ktoś pod zestawieniem tych pierwszych zachwala te drugie, to albo jest strasznym głupcem, albo miał chwilowe zaćmienie umysłowe (w porządku, w tym kraju etanolowanie się to nic zdrożnego), albo jest opłaconym trollem lub piarowcem....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 4 silvio_gesell odpowiada mhm

Mi też się czasami udziela paranoja przed marketingiem, którego szczerze nienawidzę, bo tworzy złudne wrażenie, że inni ludzie są idiotami. Ale generalnie ja tu nic nie reklamuję, w przeciwieństwie do artykułu. Stwierdzam tylko fakt, że ROD to są uczciwe obligacje, i niestety elitarne.

! Odpowiedz
1 4 open_mind

U.S. 10 Year Treasury Note 2.78 ktoś chętny?

! Odpowiedz
0 9 open_mind

A ten "Belka" adekwatna nazwa, podatek jeszcze pokutuje?

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl