Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: info od CDP - male podsumowanie z mojej strony

Dnia 2010-09-17 o godz. 09:55 ~mar_on napisał(a):
> Nie rozumiem jednej rzeczy. Mówi Pan że nie może wspominać
> o tym co ma być. Powiedzmy że rozumiem ten fakt. Moje
> pytanie brzmi następująco:

-Dlaczego w takim razie
> mówiliście że nie będzie emisji nowych akcji?

Prosze Pana, bylo wrecz przeciwnie. Oto moje wypowiedzi z marca tego roku:

(Wypowiedz z marca odnośnie naszej sytuacji: http://stooq.co.ve/n/?f=316635&search=optimus)

Proszę zwrocic uwage na moja wypowiedz, cytowana po konferencji przez większość serwisow giełdowych:

"Na razie nie planujemy żadnej publicznej emisji akcji. Rozważamy pozyskanie niewielkiego finansowania, to znaczy do 10 mln zł, pod postacią długu bankowego lub dokapitalizowania przez obecnych akcjonariuszy CDP" - powiedział Kiciński.
Czesto dodawalem, ze na przelomie roku (tego w tym miejscu nie zacytowano).

Od marca sytuacja rozwinęła się znacząco, i po analizie wybraliśmy obecne rozwiązanie. Nie dlug bankowy (aby nie powiększać juz znacznego obecnego zadłużenia). Dofinansowujemy firme przez obecnych akcjonariuszy CDP, oraz poprzez sprzedaz przyszłych akcji do instytucji finansowej w formie o jakiej Panstwo wiedza z krytykowanej tu umowy inwestycyjnej. W kwocie troche większej niż planowaliśmy (nie do 10mln pln, tylko obecnie lacznie 15 mln pln).

Naszych planow nie ukrywalismy, co wiecej mowilismy, ze nie planujemy emisji publicznej (znalismy napiety harmonogram dzialan na ten rok).

Wielokrotnie bylem podpytywany o emisje (czasem dosc podstepnie np. na zywo, niestety nie moglem znalezc tego materialu), zawsze staralem sie odpowiadac jak powyzej, lub ze nie ma decyzji lub zmieniac temat;)

Jedynie inaczej moglem odpowiedziec gdzies pod koniec zeszlego roku, lub na samym poczatku tego, gdy rzeczywiscie nie bylo jeszcze zrobionych pelnych planow finansowych na caly rok i nie byla mi znana potrzeba pozyskania dodatkowych funduszy.

MK
CDP

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CDPROJEKT 0,81% 181,46 2021-12-03 17:02:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.