Forum Giełda +Dodaj wątek

info od CDP - male podsumowanie z mojej strony

Witam wszystkich!

Przejrzalem (dosc szybko) watek z pytaniami i wyglada na to (przepraszam jesli cos mi umknelo), ze merytoryczne pytania zostaly wyczerpane albo przynajmniej nie rzucaja sie w oczy wsrod tych bardziej emocjonalnych wypowiedzi;)

Czesc pytan powtarza sie i dotyczy spraw ktore juz mozliwie szczegolowo wyjasnialem (np. braku emisji z PP).

Jesli jeszcze sa jakies pytania prosze zadawac je w tym watku, ale poprosilbym o umowe, ze inwektywy i inne smieci trzymamy w tym starym i wszystkich innych watkach;) a tu skupmy sie na bardziej merytorycznych aspektach. Ku wygodzie mojej i Panstwa, w koncu o opierajac sie tez o takie informacje podejmuja Panstwo decyzje inwestycyjne.
Z gory uprzedzam, ze dzis juz nie bede w stanie odpisywac, ale postaram sie tu zajrzec jutro lub w weekend.

Prosze tez pamietac, ze nie moge sie wypowiadac na wiele tematow, szczegolnie tych dotyczacych zdarzen przyszlych co do ktorych nie ma oficjalnych komunikatow, wiec niestety nie na kazde pytanie bede mogl odpowiedziec.

Przede wszystkim jak zwykle polecam sledzic oficjalne komunikaty z firmy, oraz informacje prasowe. Juz wkrotce potwierdzimy daty wszystkich jesiennych konferencji. Wkrotce tez odbedzie sie online'owa (na zywo) konferencja GOG.com.

Co do spraw przewijajacych sie w watku obok (m.in. produkcji gry na konsole i zarzuty o nieznajomosc rynku). Dodam tylko, ze w branzy gier dzialamy od kilkunastu lat, znamy ja b dobrze, jak rowniez panujace na niej trendy (vide nasz gog.com), prosze mi wierzyc, ze droga ktora podazamy jest bardzo dobrze przemyslana i w naszej sytuacji daje ona finalnie najwieksze szanse powodzenia. Pewne rzeczy z zewnatrz wygladaja niezrozumiale, jednak my podejmujemy decyzje uwzgledniajac wielokrotnie wiecej czynnikow. Czy robimy slusznie, to zweryfikuje rynek i bedzie widoczne z perspektywy czasu. Jak narazie pierwszy Wiedzmin ze wszystkich polskich gier odniosl najwiekszy sukces i wsrod polskich gier marka ta na zachodzie jest najlepiej rozpoznawalna. Zapewniam, ze nie bylo to wynikiem przypadku, albo szczesliwego zbiegu okolicznosci;) Wynika to z bardzo przemyslanej rynkowej i komunikacyjnej taktyki i ogromnej ilosci pracy wlozonej w propagowanie gry na globalnym rynku.

Co do mojego tupetu (padl zarzut) patrzenia w lustro itp dodam tylko, ze mam absolutnie czyste sumienie i pelne przekonanie, ze robimy co w naszej mocy aby spolke OPTIMUS wyprowadzic na prosta (prosze pamietac, ze dla nas osobiscie wiele innych wariantow mogloby byc korzystniejsze np. konwersja naszych dlugow kilka miesiecy wczesniej przyniosla by nam wiecej akcji, tak samo zreszta jak dobrze skalkulowana emisja z pp).

Dodam rowniez, ze jest mi przykro, ze niektorzy z Panstwa stracili czesc zainwestowanych pieniedzy, jednoczesnie tez ciesze sie, ze czesc z Panstwa w wyniku zmian w spolce wyszla na swoich inwestycjach na plus.

Na koniec dodam jak zwykle, ze warto sprawe spojrzec spokojniej, z szerszej perspektywy i bardziej dlugoterminowo, a nie przez pryzmat pojedynczych dni czy tygodni (choc tez rozumiem, ze emocje zwiazane z inwestowaniem pieniedzy buzuja tu i teraz). Wtedy na pewno uda sie wysnuc bardziej wywazone i trafne spostrzezenia i wnioski. Mysle, ze przyjdzie wtedy tez czas na bardziej merytoryczne i wywazone podsumowanie wydarzen i sytuacji w spolce. Wciaz mam nadzieje, ze ocena nas jako zarzadzajacych spolka z dluzszej perspektywy bedzie mniej surowa.

Pozdrawiam,

Michal Kicinski
CD Projekt
PS. Prosze pamietac, ze my podejmujac decyzje, musimy uwzgledniac znacznie wiecej czynnikow i zmiennych od tego co jest "od tak" widoczne na zewnatrz, stad nasze decyzje moga sie wydawac niezrozumiale, lub nie fair... hmm no wlasnie pomyslalem, ze forsujemy nawet b niepopularne rozwiazania, gdyby tylko nasz rzad mial taka determinacje z reformami;)
PS2. Jak zwykle przestrzegam rowniez przed nieuzasadnionym hurraoptimizmem (zawsze przed tym przestrzegalem, warto doglebniej sledzic wypowiedzi przedstawiciela firmy, czyli mnie:). Mimo, iz jestem przekonany, ze udaje nam sie zmieniac sytuacje w spolce na lepsza, to wciaz przed nami sporo wyzwan.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
CDPROJEKT -0,90% 181,12 2021-12-01 13:31:55