Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,62 zł , zmiana od tamtej pory: 53,23%

Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi?

Zgłoś do moderatora

https://www.bankier.pl/wiadomosc/ABADON-REAL-ESTATE-S-A-Przekazanie-do-publicznej-wiadomosci-opoznionej-informacji-poufnej-otrzymanie-od-Michala-Wuczynskiego-zawiadomienia-na-podstawie-umowy-inwestycyjnej-oraz-informacja-o-otrzymaniu-postanowienia-o-udzieleniu-zabezpieczenia-7633972.html 

"Przekazanie do publicznej wiadomości opóźnionej informacji poufnej - otrzymanie od Michała Wuczyńskiego zawiadomienia na podstawie umowy inwestycyjnej oraz informacja o otrzymaniu postanowienia o udzieleniu zabezpieczenia"

Zarząd Abadon Real Estate S.A („Emitent”, „Spółka”) informuje, że w dniu 5 grudnia 2018 r. podjął decyzję o opóźnieniu przekazania informacji poufnej, zgodnie z art. 17 ust. 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.

Treścią opóźnianej informacji poufnej był wpływ oświadczenia, którego adresatem jest Pan Michał Wuczyński („Obowiązany”) („Zawiadomienie”). Zawiadomienie dotyczyło zamiaru przyjęcia przez Obowiązanego oferty Emitenta w zakresie wszystkich należących do Obowiązanego na moment złożenia przez Obowiązanego akcji Awbud S.A. („Oferta”). Uprawnienie Obowiązanego wynika z zawartej w dniu 31 stycznia 2017 roku umowy inwestycyjnej, o której Emitent informował w RB nr 4/2017.

Z uwagi na to, że w ocenie Emitenta Oferta jest nieważna, Emitent niezwłocznie podjął niezbędne kroki w celu zabezpieczenia interesów Spółki.

Wobec powyższego w dniu 21 grudnia 2018 r. Emitent powziął informację z Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej Wydział I Cywilny („Sąd”) o udzieleniu zabezpieczenia w sprawie z wniosku Emitenta przy udziale Obowiązanego w następującym zakresie:
1) zakazanie Obowiązanemu składania oświadczenia woli o przyjęciu Oferty, 
2) zakazanie Obowiązanemu posługiwania się przed organami, urzędami i osobami, których może dotyczyć, oświadczeniem o przyjęciu Oferty,
3) wstrzymanie skuteczności Zawiadomienia. 
Jednocześnie Sąd wyznaczył Emitentowi termin 2 tygodni na złożenie pozwu przeciwko Obowiązanemu o ustalenie, że Oferta jest nieważna.

W związku z powyższym Emitent zamierza wystąpić z pozwem przeciwko Obowiązanemu w oznaczonym terminie, zgodnie z zobowiązaniem Sądu.

---
czy tam nie jest błąd że Wuczyński jest nadawcą a nie adresatem? bo nie kumam
co tu się porobiło?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AWBUD 0,00% 0,95 2020-09-09 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.