Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,05 zł , zmiana od tamtej pory: -9,52%

Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi?

Zgłoś do moderatora
To forum o Awbudzie, ale skoro o Murapolu tu też piszemy, to myślę, że zakup przez Murapol akcji Awbudu to nie był najlepszy interes dla Murapolu, biorąc pod uwagę to, w jakich kwotach Murapol musiał udzielać pożyczek/kroplowek Awbudowi. Przecież jak sam piszesz, celem bycia na giełdzie jest ściąganie kasy od inwestorów giełdowych. No to się Awbudowi nie udało. Przecież chyba oczywiste, że Murapol wolałby, żeby kurs akcji Awbudu rósł, a po kolejnych emisjach kasy byłoby jeszcze więcej. Tak więc teraz Murapol po prostu "zamyka" spółkę. Jej kontrakty - nie wiadomo czy w ogóle jeszcze aktualne i jaki zysk gwarantowały Awbudowi- po prostu przejmie. Jakoś zrestrukturyzuje potworne zadłużenie, żeby nie przeszkadzalo w prospekcie emisyjnym Murapola. To samo pewnie zrobi z Abadonem - to znaczy ściągnie z giełdy. Obie spółki pojawiły się na horyzoncie w ramach realizacji strategii poprzedniego prezesa Michała S. W listopadzie 2017 roku zwolnili go i przesuneli do Rady Nadz., a z końcem czerwca 2018 roku już Michała S. nie było w spółce. Teraz po nim sprzątają. Częścią jego koncepcji było też kupienie akcji Skarbca i Polnordu - te pakiety akcji Murapol też już sprzedał pośpiesznie w tym roku. Tak, Murapolowi przyda się kasa z giełdy, choćby po to, żeby spłacić gigantyczne zobowiązania (info na stronie internetowej Murapol, w zakładce Relacje Inwestorskie). Dlatego Murapol jest tak zdeterminowany, żeby wejść na giełdę. Ale Murapol próbuje tam wejść od co najmniej 2008 roku, bez skutku. Teraz chyba chce wyczyścić też metody księgowania, bo na nieprawidłowości wskazał im m.in. Arur S. na "For...u. Polecam. Nie wiem też, czy Murapol jest liderem wśród deweloperów, bo po pierwsze - skala zadłużenia, po drugie - liczbę mieszkań sprzedanych sami podają, nikt tego nie weryfikuje, a do liczby sprzedanych mieszkań wliczają w Murapolu też tzw. umowy rezerwacyjne, czego inni deweloperzy nie robią. Co do Awbudu, to Murapol chętnie by sprzedał go tak jak sprzedal swój pakiet w Skarbcu czy Polnordzie, tylko nikt nie chciał kupić. Taka jest smutna prawda. Tak więc jesli szybko nie przejmą akcji Wuczynskiego, to będą mieć problem ze swoim prospektem jaki "istotny spór z akcjonariuszem". Tak. Murapol istnieje od 2001 roku i bazuje na emisji obligacji, które splaca nowymi obligacjami, notowanymi na Catalyst i nie notowanymi, itd. Ale to źródełko zdaje się nie wystarczać już na obsługę zadłużenia, stąd ten pomysł z giełdą, znowu. A i jeszcze jedno - nowy prezes Murapolu (N.I.) w ostatnim wywiadzie dla PB sam przyznal, że "poprzednia strategia Murapolu, (a więc i zakup Awbudu) była błędem" i że "teraz mają nową strategię". Tak więc uważam, że Murapol podpisze jakąś ugodę z Wuczynskim a pozostałych akcjonariuszy potraktuje tak jak akcjonariuszy Variant S.A. (obecnie Abadon RE).

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AWBUD 0,00% 0,95 2020-09-09 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.