Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,05 zł , zmiana od tamtej pory: -9,52%

Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi?

Zgłoś do moderatora
Cena jest za niska ale nie wiadomo kto te akcje przez 1,5 roku zbierał. Może się okazać że jednak dużo z tych zebranych akcji zostanie "oddana" na wezwaniu. Mogą również oddać jakieś fundy które albo zbierały w kierunku 5% albo mają jakieś resztkowe.
Emocje jedno a chłodny osąd drugie.
Awbud spółka BYŁA bardzo dobra, ma doświadczenie, robiła wiele dużych inwestycji ale jak widać coś się zes..ało i poszli na układ z Murapolem. Martwią nieustające komunikaty o pożyczkach, przeczytać uważnie co napisał w wezwaniu Abadon - chcą odzyskać kasę pożyczkową którą od dłuższego czasu ładują w Awbud. Dlaczego ładują?

Oczywiście mieć taką spółkę z kompetencjami w swojej grupie to dla Murapola plus, o ile jeszcze ją umiejętnie wykorzystają.
Wcale nie wygląda jakby w Awbudzie było lepiej, wyniki masakra-zaskoczenie, info o jakimś kontrakcie to od święta można tu zobaczyć.
Patrząc jak działa Murapol jestem prawie pewien że zbierali akcje i nic porozumienie drobnych tu nie da. Większość i tak oddała na pierwszysm wezwaniu, tam była nadpodaż i redukcja. Reszta pooddawał przy zjeżdżającym przez rok czy dwa kursie.
Teraz zostało 19% akcji pośród których ja uważam Murapol ma pozbierane. Przypomnijmy sobie chociaż jak na Polnordzie pomagał im zbierać Trigon, i oni potem odkupili.
Trzeba czekać na ruch Wuczyńskiego i dowiedzieć się o co im poszło. Jednakże jakby nie patrzeć Murapol jest skuteczny i los Awbudu (zdjęcie z giełdy) jest przesądzony od końca 2016 roku kiedy fundy dograły deal z Murapolem. Tak samo na Abadonie przekroczyli próg i zaraz będą ściągać z giełdy.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AWBUD 0,00% 0,95 2020-09-09 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.