Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,05 zł , zmiana od tamtej pory: -9,52%

Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi?

Zgłoś do moderatora
Tak. Murapol już coś podobnego przećwiczyl na spółce Variant S.A., gdzie zastosował przymusowy wykup od drobnych akcjonariuszy i teraz jest to Abadon Real Estate. Ta spółka miała być rozwiązaniem dla Murapolu odnośnie wejścia na giełdę, bo Murapolowi nie udało się wejść od wielu lat. Teraz Murapol szykuje kolejne podejście z giełdą na drugie półrocze 2019 roku. Problemy z Wuczynskim i Awbudem raczej mu w tym nie pomogą. Dlatego jest taki nacisk ze strony Murapol, żeby jak najszybciej wchłonąć Awbud i Abadon w swoje struktury - zabrać je z giełdy. Gdybym miał dobrą umowę z Murapolem, że kupi ode mnie akcje po dobrej cenie, tak jak Wuczynski, to bym nie odpuszczal. Wykorzystalbym to, że Murapol chce wszystko wysprzatac przed zlozeniem prospektu. Nie wiem tylko skąd w Murapolu ten entuzjazm dla giełdy, dotąd im się nie udało, a dwie kontrolowane przez Murapol spółki: Abadon i Awbud kiepsko sobie raczej radzą na giełdzie. Murapol sprzedał też swoje pakiety w gieldowym Skarbcu i Polnordzie. Więc ja wcale nie jestem taki pewien, że Murapol wejdzie na giełdę.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AWBUD 0,00% 0,95 2020-09-09 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.