Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,62 zł , zmiana od tamtej pory: 53,23%

Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi?

Zgłoś do moderatora
Przecież tu widać od razu o co chodzi od dawna- Abadona ściągną dlatego maja już ponad 90% a Awbud też chcą tylko Chcieli najpierw te akcje Wuszyńskiego i wtedy zrobić wezwanie, ktoś spyta dlaczego tak to odpowiadam- jeśli ktoś ma ponad 10% akcji i jest wezwanie to może bardziej się stawiać ma większe możliwości prawne, m.in. dlatego NN zwiększyło zaangażowanie w Orbisie bo czyli, że główny akcjonariusz zrobi tam wezwanie, dlatego zwiększyli zaangażowanie powyżej 10% czy tylko dlatego zevy na tym jeszcze więcej zarobić czy dlatego, że woda jak biznes się kręci i że te akcje są warte o wiele więcej to już odrębna kwestia ale takie są fakty. Jeśli Murapol z powiązanymi miałby 90% to może zrobić tzw. przymusowe wezwanie. Jeśli chcą wejść na giełdę w 2019r. a chcą spieniężyć swój biznes i stać się jeszcze bardziej popularni to chcą poukładać tematy ze spółkami córkami i żeby były warte jak najwiecej - bo wtedy wycena grupy przy IPO też musi być jak najwyższa żeby debiut zrobić jak najwyżej. Inna sprawa, że mogliby również wejść na plecach Awbudu skonsolidować cała grupę i zmienić nazwę na Murapol S.A. ale raczej poukładają tematy i zrobią IPO. Fakty są takie, że kupowali akcje Awbudu po 7,5 i nie robili tego po to zevy stracić, kontrakty są i będą na setki milionów, a ta strata która była za 9m to jakieś drobne, co chwile coś budują robią, poważne projekty, poczytajcie ich Facebooka czy w raporcie ile jest realizowanych projektów. Sam Murapol dostarczy portfel zamówień na 120-150 mln rocznie plus kolejne ok 150 będą mieli z przemysłowych tematów i ekologicznych czyli min 250-300 mln lub lepiej na najbliższe lata. Ta spółka ma potencjał, a jest wyceniana jak bankrut, prawdopodobnie celowo, wystarczy myśleć jak działa wezwanie na akcje i z jakiego okresu jest wyliczona średnia. Pozdrawiam!

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AWBUD 0,00% 0,95 2020-09-09 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.