Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,05 zł , zmiana od tamtej pory: -9,52%

Re: Abadon - Wuczyński - Awbud -sąd? O co tu chodzi?

Zgłoś do moderatora
Dziwni mnie niektórych zdziwnienie :) Piszecie ze zdziwieniem, że skąd entuzjazm Murapolu przy wejściu na giełdę skoro ich spółki córki sobie słabo radzą na giełdzie nie zastanawiacie się dlaczego jest jak jest... Konkretnie i na temat po co się wchodzi na giełdę ? - po kasę albo po to żeby użyć jej do rozwoju biznesu jaki się prowadzi, a najczęściej do jednego i drugiego - czyli z jednej strony zdobycie kasy na dalszy rozwój ale przede wszystkim po to żeby spieniężyć owoce swojej pracy - głowni właściciele Murapolu zakładali tę firmę nie tak dawno za grosze, a zbudowali w ok 10 lat potentata na polskim rynku - to chcą teraz spieniężyć swoje biznesy sprzedać akcje możliwe jak najwyżej kiedy Murapol jest na fali i chwali się jako największy deweloper w Polsce i to jest fakt. Po drugie wystarczy użyć wyobraźni zevy wiedzieć prostą rzecz-posłużę się wymownym przykładem który każdy zrozumie jeśli ktoś jest biznesmenem i powiedzmy ok 2 lat temu uznał, że chciałby przejąć 2 spoko które wpisują się w jego biznes i w przyszłości pozwolą mu jeszcze bardziej rozwijać swoją podstawową działalność to co robi - wchodzi stopniowo w te biznesy, poznaje je, instaluje swoich ludzi żeby wycenili potencjał tych biznesów ale jeśli to są spółki giełdowe to czy jakoś bardzo będzie mu zależało na ostentacji i przesadnym chwaleniu tych spółek na zewnątrz i tym samy wzroście ceny za akcje-które de facto chce docelowo wszystkie wykupić-pytanie retoryczne! To, że leszcze i ulica maja mało akcji jest faktem ale jeśli ktoś był sprytny, zna siena rzeczy to kupował akcje Awbud w pierwszej połowie grudnia widząc w nich wartość i skrajnie niską cenę oczywscie ta biska cena i wezwanie pod koniec roku między świetami i sylwestrem to na pewno przypadek :) Awbud przynajmniej 3 razy w ciągu roku dał świetnie zarobić- w lato z ok 1 na ok 2,5 jesienią z ok 1 na 1,4 i na początku grudnia z 0,6 na ponad 1 mimo, że w wezwaniu i tak zaproponowana cena jest śmiesznie niska, minimalna jaka mogła być zgodnie z ustawą. Podobna historia dzieje się teraz z ITM w sensie skrajnego niedowartościowania na początku grudnia poniżej 1 do wzrostu w okolice 3 zł w ciągu kilku sesji.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AWBUD 0,00% 0,95 2020-09-09 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.