Rynki

Twoje finanse

Biznes

Forum

TVN z nowym właścicielem. Jest zgoda KE na przejęcie WarnerMedia przez Discovery

Komisja Europejska wyraziła w poniedziałek zgodę na przejęcie WarnerMedia przez Discovery. Po transakcji nadal będzie wystarczająca konkurencja - uzasadniła decyzję KE.

fot. MOZCO Mateusz Szymanski / Shutterstock

"Komisja stwierdziła, że proponowane przejęcie nie budzi obaw o konkurencję, biorąc pod uwagę, że po transakcji połączony podmiot nadal będzie musiał stawić czoła wystarczającej konkurencji ze strony innych podmiotów" - oświadczyła KE.

reklama

"WarnerMedia to globalna firma medialna i rozrywkowa, zajmująca się opracowywaniem, produkcją, licencjonowaniem i dystrybucją filmów fabularnych, programów telewizyjnych, gier i innych treści. Discovery to globalna firma medialna, która udziela licencji i dostarcza treści audiowizualnych widzom za pośrednictwem wielu platform dystrybucyjnych, w tym (...) płatnej telewizji i usług subskrypcji bezpośredniej dla konsumentów" - przypomniała Komisja w opublikowanym komunikacie.

Artur Ciechanowicz 

Źródło: PAP
powiązane
polecane
najnowsze
popularne
najnowsze
bankier na skróty