Zakończenie wyborów w Iraku i decyzja kartelu OPEC o pozostawieniu poziomu wydobycia bez zmian sprawiły, że cena ropy crude, która w ubiegłym tygodniu utrzymywała się tuż poniżej 50 dolarów za baryłkę spadła do 46,56 dolara za baryłkę.
Główne indeksy giełd w Londynie, Frankfurcie i Paryżu mogą rozpocząć dzień od wzrostu o około 30 pkt.
Prezes France Telecom poinformował, że spółka zgodnie z planem obniża zadłużenie. Do końca roku ma ono spaść o około 30 mld euro, na koniec 2002 roku zadłużenie koncernu wynosiło 72 mld euro. W 2005 roku koncern chce zwolnić 8 tys. pracowników.
Irlandzkie linie lotnicze Ryanair poinformowały, że zysk w trzecim kwartale ubiegłego roku wyniósł 35 mln euro przy prognozach na poziomie 20,7 mln euro. Spółka jednak obawia się negatywnego wpływu rekordowych cen paliw na wyniki za czwarty kwartał i cały 2004 rok.
M.C.




























































