REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Ceny miedzi spadły w Szanghaju i Londynie

2009-08-17 08:21
publikacja
2009-08-17 08:21
Dodaj Bankier.pl w Google
17.08. Szanghaj (PAP) - Ceny miedzi spadły drugi dzień z rzędu w reakcji na spadki na amerykańskich rynkach akcji. Inwestorzy obawiają się, że ostatni wzrost cen metalu nie ma uzasadnienia w fundamentach.

Notowania w USA w piątek zakończyły się spadkami, po tym jak zaufanie konsumentów nieoczekiwanie spadło wśród rosnących obaw o zatrudnienie i płace.

W ubiegłym miesiącu ceny miedzi wzrosły o 15 proc. na fali spekulacji, że ożywienie gospodarcze jest blisko.

Na giełdzie w Londynie cena kontraktów trzymiesięcznych na miedź spadała nad ranem o 2,9 proc. do 6.065 USD za tonę. W ubiegłym tygodniu cena metalu wzrosła do najwyższego poziomu od 1 października.

Cena miedzi na dostawy listopadowe na giełdzie w Szanghaju spadła o maksymalny dzienny limit, czyli o 5 proc. do 47.790 juanów (6.993 USD) za tonę.(PAP)

pel/ gor/ je/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki