REKLAMA

Euro się kończy - co będzie z pracą?

2012-06-30 05:23
publikacja
2012-06-30 05:23
Dzięki organizacji w Polsce mistrzostw Europy w piłce nożnej wiele osób znalazło pracę w budownictwie, transporcie, hotelach, restaurach. Dla wielu były to jednak zajęcia tymczasowe - podkreśla Piotr Rogowiecki z organizacji Pracodawcy RP. Młodzi ludzie, którzy pracowali na przykład przy obsłudze strefy kibica zyskali doświadczenie, ale tylko niewielu z nich znajdzie zatrudnienie - dodaje rozmówca Informacyjnej Agencji Radiowej.

»EURO wygrywa z pracami wakacyjnymi

Także Jeremi Mordasewicz z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan zwraca uwagę, że na rynku pracy przybędzie osób poszukujących zatrudnienia. Oprócz absolwentów szkół będą to ci, który pracowali przy organizacji mistrzostw czy przy budowie obiektów sportowych. Warto byłoby w tej chwili dobrze wykorzystywać powstałe stadiony, aby odbywało się tam jak najwięcej imprez. Wiele osób znajdzie dzięki temu zatrudnienie.

Obaj rozmówcy IAR podkreślają, że w najbiższym czasie w związku z recesją w Europie przedsiębiorcy nie będą zatrudniać nowych osób na czas nieokreślony.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Elżbieta Łukowska/magos

Źródło:IAR
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~tttt
Rusz się troche z tego swojego grajdoła i nie pisz bzdur o tej biedzie
~toni
Igrzyska się skończyły teraz zacznie się szara polska rzeczywistość czyli BIEDA. Zobaczymy teraz jak Polacy będą się cieszyć bez pracy i chleba. NABRALI WAS . Tak jak kiedyś cezar dając ludziom troche krwi na arenie, a szkoda....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki