REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Ceny gazu mocno w dół

2022-10-24 09:44
publikacja
2022-10-24 09:44

W poniedziałek ok. godz. 9.30 gaz ziemny w holenderskim hubie TTF w kontraktach na listopad taniał o ponad 8 proc., do 103,6 euro za MWh. Taniały również kontrakty grudniowe, do 136,75 euro za MWh, oraz styczniowe, do 143,36 euro za MWh.

Ceny gazu mocno w dół
Ceny gazu mocno w dół
/ Gaz-System

Kontrakty na gaz z dostawą w listopadzie taniały w poniedziałek przed godz. 9.30 rano o 8,78 proc., do 103,6 euro za MWh. Spadała również wycena kontraktów grudniowych - o 5,41 proc., do 136,75 euro za MWh. Mniej płacono także za gaz z dostawą w pierwszym miesiącu 2023 r. Kontrakty styczniowe wyceniano o 4,3 proc. niżej, na 143,36 euro za MWh.

Na piątkowym zamknięciu hubu TTF gaz ziemny w kontraktach na listopad wyceniano na niespełna 113,58 euro za MWh; kontrakty grudniowe na 144,57 euro za MWh; natomiast styczniowe - na 149,8 euro za MWh.

W dniu ataku Rosji na Ukrainę, 24 lutego br., za gaz w holenderskim hubie TTF płacono ponad 128 euro za MWh. W szczytowym momencie notowania przekraczały 349 euro za MWh. (PAP)

maja/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (11)

dodaj komentarz
mirek6504
W USA też uwolnili rezerwy ale na stacjach paliwa drożeją, Europa idzie ta sama droga a te redaktorki z bankier to się już tak utuczyli że po 3-4 pizza w ciągu dnia zamawiają
pyton112
Co tydzień piszecie o tych spadkach cen a ja jakoś tego nie widzę tankując gaz czy kupując butke, także wsadźcie sobie te bajeczki
emulgator
A ktora szczepionka wyleczyła ludzkość z kowidu? Takie cuda i nic o tym nie piszą. A minister zdrowia w ostatnim tygodniu paradował w masce. Kto kogo robi w ciula?
pjoz
wy ruscy już szczepionkowych kotletów nie odgrzejecie
nie lzia, nie nada ;)
emulgator odpowiada pjoz
Piso-bolszewiku moze byś odpowiedział? No chyba że odpowiedź jest oczywista. Kowid to był wałek aby ludzi pozbawić kasy w imię ochrony środowiska. Mniej korzystają z życia - środowisko odetchnie.
pjoz odpowiada emulgator
ruskich szybko poznasz po słownej agresji - mają to w DNA
;)
szprotkafinansjery
A w PGNiG nadal drogo :D
kaczyslaw_
W PGNIG będą teraz odrabiać "straty". W przyszłym roku wybory, a obligacji już nikt nie chce, więc trzeba inaczej kasę zdobyć na 800+ i 15 emeryturę.
marok odpowiada kaczyslaw_
Szprotka nie ma pojęcia jak się to ma do ceny na giełdzie.
Dla klientów indywidualnych ceny zostały mocno ograniczone. Gdy na giełdach gaz drożał o ponad 1000%, detaliczni płacili tylko kilkadziesiat procent więcej. Gdyby indywidualni płacili ceny giełdowe, to okazałoby sie ,że mimo ostatnich spadków na giełdzie, nadal musieliby
Szprotka nie ma pojęcia jak się to ma do ceny na giełdzie.
Dla klientów indywidualnych ceny zostały mocno ograniczone. Gdy na giełdach gaz drożał o ponad 1000%, detaliczni płacili tylko kilkadziesiat procent więcej. Gdyby indywidualni płacili ceny giełdowe, to okazałoby sie ,że mimo ostatnich spadków na giełdzie, nadal musieliby dużo więcej zapłacić.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki