Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Historia koncernu medialnego, w którym lansują się cwaniaczki!

Zgłoś do moderatora
"Misza i jego krysza

Gdyby Misza T. był człowiekiem honoru, odszedłby sam z roboty na lotnisku Bolek Airport w Gdańsku. Niestety, zamiast tego mamy jeszcze jeden przykład arogancji syna swojego ojca. Misza T. nie jest ani pierwszym ani jedynym. Przykładów nie brakuje.

Synowie czołowych polityków często uważają że wszystko im wolno i że są bezkarni, ponieważ chroni ich krysza tatusia i jego kolegów. To funkcjonuje dobrze w krajach totalitarnych, ale często kończy się niestety rozlewem krwi (synowie Husseina w Iraku lub synowie Kadafiego w Libii). W demokracjach krysza działa z reguły też tylko do pewnego czasu, potem przychodzi czas rozliczeń.

Buta i arogancja jaką manifestuje Misza T. i jego tatuś są więc raczej niebezpieczne dla nich samych.

W ostatnich dekadach mieliśmy przykłady synów polityków, którzy kończyli swoje biznesowe kariery z wielkim hukiem. Przytoczmy poniżej dwa:

Jean-Christophe Mitterand – syn francuskiego prezydenta Francois Mitteranda, który przez lata robił geszefty w cieniu taty i jego kolegów, został skazany w dwóch aferach: dwa lata więzienia w zawieszeniu i 375 tys Euro grzywny za udział w nielegalnej sprzedaży broni w Angoli plus 30 miesięcy więzienia i grzywny 600 tys Euro za oszustwa podatkowe.

Syn prezydenta przez lata działał w szemranych biznesach na terenie Afryki i być może był kontaktowany przez szemranych pośredników właśnie dlatego że był synem prezydenta.

Mark Thatcher – syn Margaret Thatcher został skazany na cztery lata więzienia w zawieszeniu za udział w nieudanym zamachu stanu w Gwinei Równikowej, gdzie Thatcher był jednym ze finansowych sponsorów operacji. Wcześniej był oskarżany o udział w operacjach parabanków w Afryce Południowej, które pożyczały pieniądze policjantom, urzędnikom i żołnierzom, na lichwiarskich warunkach. Także USA ścigało go za oszustwa podatkowe, ale sprawa została umorzona (żona Thatchera jest bogatą Amerykanką).

Dotychczasowa kariera Miszy T. - od cieplej posadki w prorządowej “Gazecie Wyborczej” - do lotniska Bolka w Gdańsku - poprzez mafijny OLT Express - pokazuje ze on też chce być bogaty i sławny, jak na syna premiera przystało.

Syn prezydenta Mitteranda został skazany za korupcję i oszustwa

Syn Margaret Thatcher został skazany za finansowanie zamachu stanu"

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/73798,misza-i-jego-krysza

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IDMSA 5,22% 1,41 2020-06-04 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.