Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Historia koncernu medialnego, w którym lansują się cwaniaczki!

Zgłoś do moderatora
"Karaibscy udzialowcy ITI
Po zalozeniu spolki ITI Holdings SA Luxembourg przez szwajcarska sekretarke pania Barbare Trautweiler z dniu 29 grudnia 1988, czyli 2 dni przed koncem ostatniego roku ksiegowego PRL, koordynujacy przedsiewzieciem ruszyli do nastepnego etapu majacego na celu zagmatwanie istniejacego tropu. Przygotowano nastepujace trzy procedury administracyjno-prawne: (1) umieszczenie nadzoru wlascicielskiego w dyskretnym dalekim i egzotycznym miejscu, (2) stworzenie calej hordy spolek offshore odgrywajacych role ekranow filtrujacych oraz (3) stworzenie wielu spolek corek, matek i siostr spolki ITI o podobnej nazwie, majacych na celu zbicie z tropu obserwatorow zewnetrznych.

Owe procedury nie byly niczym nowym, byly one uzywane przez praczy brudnych pieniedzy od lat.

Przygotowanie owych procedur wymagalo jednak eksperckiej wiedzy, ktora przewyzszala mozliwosci mlodych zdolnych Wejcherta i Waltera. Trop zalozycielki ITI, pani Barbary Trautweiler, co prawda zaginal, ale za to wujkowie z Panamy i Szwajcarii (i ich doradcy) czuwali pieczolowicie nad swoimi podopiecznymi z Polski.

Wyniki operacji:

1. Poniewaz pieniedze na zalozenie ITI Holdings SA przyplynely z Panamy, nadzor wlascicielski umieszczono w regionie czyli na Antylach holenderskich, miejscu znanym z prania pieniedzy, przerzutu narkotykow i handlu bronia. Ale rownie dobrze moglyby to byc np. British Virgin Islands (BVI), aktualnie najwiekszy inwestor zagraniczny na Ukrainie. Albo inny raj podatkowy, gdzie nie stawia sie niepotrzebnych pytan wizjonerom.

2. ITI Holdings SA uzyskal z czasem cala horde spolek offshore jako udzialowcow o egzotycznych i dzwiecznych nazwach jak na przyklad: Velden Corporation, Casa Nobile Holding, Staffordshire Corporation, Fairfield Corporation, Tom Tom Corporation, Mesamedia Holding, Bruviva Holding, MAWA Holding, ITI Holdco itd. Tylko zarzadzadzajacy tymi spolkami w Szwajcarii wiedza ile jest tych spolek i kto za nimi stoi.

3. Z czasem w piramidzie ITI pojawily sie spolki noszace nazwe ITI, usytuowane na Antylach holenderskich, w Szwajcarii, w Polsce i w innych krajach. Przyklad spolki ITI Holdco NV ulokowanej pod adresem Landhuis Joonchi, Kaya Richard z. Beaujon z/n, Curacao, Antyle holdenderskie, jest ciekawy jako ilustracja systemu.

Pod koniec lat 90tych, wizjonerzy z ITI wydali dokumenty przyznajace po kilkanascie akcji ITI swoim wiernym wspolpracownikom. Dokumenty byly podpisane przez Wejcherta, Waltera i Valsangiacomo. Niektorzy wspolpracownicy wypadli w miedzyczasie z lask i zostali bezprawnie pozbawieni akcji ITI. Poniewaz akcje ITI zostaly przyznane im przez ITI Holdco NV w Curacao, Walter z usmiechem powiedzial protestujacym ze moga wniesc sprawe do sadu - w Curacao.

Do karaibskiej rafy koralowej dolaczyly tez pozniej tajemnicze fundacje z Lichtensteinu, ale o tym w nastepnym odcinku pod tytulem: "ITI i tajemnice Lichtensteinu". "

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/7690,karaibscy-udzialowcy-iti

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IDMSA 5,22% 1,41 2020-06-04 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.