Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Historia koncernu medialnego, w którym lansują się cwaniaczki!

Zgłoś do moderatora
"Jak PRL fabrykowala ITI
Konce dyktatur sa z reguly pelne paniki i chaosu, kleptokraci i otaczajace ich kliki usiluja zagospodarowac i zabezpieczyc aktywa i fundusze zagarniete panstwu (czyli calemu spoleczenstwu), z reguly za granica kraju.

Niedawna historia z Tunezji gdzie zona prezydenta wyciagnela 1.5 tony zlota z banku centralnego i wywiozla je samolotem do Dubai, jest tylko jedna z ilustracji takich procederow.

Kiedy PRL zaczynal powoli padac nie bylo internetu i niezaleznych mediow ktore patrzyly by na rece owczesnej kliki, ktora ruszyla z planowym zagospodarowaniem i zabezpieczeniem aktywow i funduszy zagarnietych panstwu (czyli calemu spoleczenstwu) za granicami PRL, uzywajac do tego istniejaca siatke.

Spolka ITI Holdings SA w Luksemburgu byla fabrykowana w koncu 1988 w pospiechu i popelniono pewne bledy. Ale tak jak mozna bylo swobodnie zagospodarowac fundusze i aktywa w ksiegowym roku 1988, nikt nie byl pewien co stanie sie po Okraglym Stole i kto bedzie kontrolowal ksiegi na koniec roku 1989. Czas wiec naglil.

Spolka ITI Holdings SA zostala zalozona w Luksemburgu 29 grudnia 1988 roku, czyli na dwa dni przed koncem roku ksiegowego 1988. Zrzucenie ciezaru zalozenia spolki ITI na plecy szwajcarskiej sekretarki pani Barbary Trautweiler i nastepnie wyeliminowanie jej z gry bylo bledem.

Wlozenie ogromnej jak na tamte czasy sumy 800.000 dolarow US jako aport w akcjach spolki ITI International SA Panama bylo bledem. Rzuca sie w oczy i do tego spolki dzialajace faktycznie (going concern) nie maja tak precyzyjnie okraglych sum bilansu. Jezeli ktos chcialby utrzymac minimum wiarygodnosci nalezalo najpierw poczekac na oficjalne zamkniecie bilansu ITI International SA Panama na koniec roku 1988, a nie robic pospiesznych tranzakcji wniesienia aportu w akcjach na 2 dni przed koncem roku ksiegowego 1988.

Gdyby ITI Holdings SA Luxembourg bylo rzeczywiscie tworzone przez dwoch mlodych i ambitnych wizjonerow Jana Wejcherta i Mariusza Waltera, przyjachaliby oni do Luksemburga z kilkoma tysiacami ciezko zarobionych dolarow kazdy i klepneli by sie w rece w stylu "Ziemi Obiecanej" czyli "ja nie mam nic, ty nie masz nic, stworzymy razem wielki holding medialny, w imie calej prawdy, cala dobe". Zamiast tego pojawila sie w Luksemburgu szwajcarska sekretarka, szwajcarski adwokat, irlandzki ksiegowy oraz przelewy ogromnych aktywow z dalekiej Panamy. Pomiedzy Bozym Narodzeniem i Nowym Rokiem.

Pierwszy sklad rady nadzorczej ITI Holdings SA Luxembourg w dniu 29 grudnia 1988 to: Joseph Ackermann, Patrick Shortall, Jan Wejchert i Andrzej Wejchert. Mariusz Walter zostal mianowany audytorem spolki, ciekawe jakie byly jego merytoryczne kompetencje w audycie spolek w Luksemburgu.

Zalozycielka ITI, pani Barbara Trautweiler, ktora objela 99% akcji spolki, nie pojawja sie nigdzie.

Ciad dalszy za kilka dni, w nastepnym odcinku pod tytulem: "ITI / FOZZ / Bank Handlowy International SA Luxembourg"."

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/6857,jak-prl-fabrykowala-iti

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IDMSA 5,22% 1,41 2020-06-04 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.