Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Historia koncernu medialnego, w którym lansują się cwaniaczki!

Zgłoś do moderatora
"ITI / FOZZ: Kto chce ukrecic leb sprawie ?
Sprawa FOZZ nie jest wcale zakonczona i zamknieta, likwidacja FOZZ trwa nadal. To bardzo niepokoi Grupe Towarzyska Wizjonerow (GTW) ktora uwlaszczyla sie na kradzionym. Nic dziwnego ze kazda nowa publiczna dyskusja o FOZZ wywoluje panike.

Zlodzieje funduszy publicznych z FOZZ prosperuja, ale wciaz boja sie (i maja czego). Wystarczylo jedno spotkanie sejmowej stalej podkomisji do kontroli realizacji budzetu, ktora przyjela do wiadomosci "Plan likwidacji Funduszu Obsługi Zadluzenia Zagranicznego na 2010 r. z informacja na temat realizacji planu likwidacji w 2009 r.", aby wywolac natychmiastowa (w 24 godziny) reakcje defensywna w mediach:

http://wyborcza.pl/1,76842,9051755,Jak_zlikwidowac_FOZZ__ktory_jest_w_likwidacji.html#ixzz1K3QBMf7t

Do roboty ruszyli od razu funkcjonariusze Platformy Obywatelskiej. "Znajdujemy sie na granicy smiesznosci" wykrzyknal Janusz Cichon, posel PO. "To jest mielenie kompromitujace dla panstwa polskiego" i "zjadanie wlasnego ogona" zawtorowala mu Julia Pitera, celebrytka TVN24 i tropicielka afery dorszowej za 8,50 PLN.

Strategia ochrony beneficjentow afery FOZZu opiera sie na celowym zmylaniu opinii publicznej poprzez:

(a) lansowanie dyskusji na temat zamkniecia sprawy FOZZ (zamkniecia likwidacji) zamiast otwierania dyskusji na temat jak wreszcie odzyskac skradziona fortune FOZZ

(b) sprowadzanie publicznej uwagi na figurantow (Zemek i inni skazani, ktorzy przeprowadzali przestepcze tranzakcje ale nie byli ich finalnymi beneficjentami) i odwracaniu uwagi od finalnych beneficjentow FOZZ

(c) pomijanie kluczowego faktu ze skradzione fundusze FOZZ powrocily w wiekszosci do Polski jako "inwestycje" spolek offshore i sa wiec dostepne polskiemu wymiarowi sprawiedliwosci

(d) biadolenie nad kosztami procesu FOZZ i likwidacji FOZZ

Ciekawe jest to ze funkcjonaruszy PO nie wcale interesuje mozliwosc odzyskania 400 mln dzisiejszych PLN, plus odsetki, kary i hipoteka majatku zbudowanego na kradzionym.

Juz nie wspomne o wyslaniu pewnego publicznego sygnalu o powrocie sprawiedliwosci spolecznej, w kraju gdzie kasjerka hypermarketu moze wyleciec za 5 PLN, podczas kiedy mega-zlodzieje w bialych kolnierzykach prosperuja bezkarnie.

Gdzie te zasady ktore podobno zobowiazuja ?

Odpowiedz na pytanie kto chce ukrecic leb sprawie FOZZ jest prosta. Wystarczy napisac lub powiedziec publicznie ze sprawa FOZZ nabiera nowego toku i czekac tylko z ktorej strony odezwa sie natychmiast przyslowiowe nozyce.

Ciag dalszy w poniedzialek wieczorem, w odcinku pod tytulem: "ITI / FOZZ: Szwajcarscy kontrahenci Zemka". "

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/11336,iti-fozz-kto-chce-ukrecic-leb-sprawie

"ITI / FOZZ: Szwajcarscy kontrahenci Zemka
W okresie Zimnej Wojny neutralna i dyskretna Szwajcaria byla wygodnym miejscem do prowadzenia operacji finansowych przez komunistyczne agentury. Wyrozumiali bankierzy, konta szyfrowe i adwokaci-powiernicy ulatwiali wizjonerskie przedsiewziecia.

Wyrobione przez dekady i sprawdzone kanaly operacyjne w Szwajcarii funkcjonuja swietnie do dzisiaj. Dla przykladu, 3/4 eksportu rosyjskiej ropy przechodzi przez dyskretne spolki ulokowane w Genewie lub Zurichu. Spolki z reguly zalozone przez jedna lub dwie osoby. Ostatnio opisywana w mediach spolka Gunvor jest tego przykladem, zalozona przez dwoch panow, pana Tornquista i pana Timtchenko, z trzecim panem w cieniu. Obrot w 2009: 70 miliardow dolarow US, w wiekszosci ropa rosyjska. Spolka zaprzecza doniesieniom medialnym ze pan Putin lub kto kolwiek z jego otoczenia jest udzialowcem spoki. Ot taka spolka dwoch wizjonerow, ktorym sie powiodlo.

Wielu polskich wizjonerow z pierwszych stron gazet dostalo ten pierwszy milion poprzez Szwajcarie, to temat na odrebna ksiazke. Tutaj mozna tylko wspomniec o grupie stojacej za wizjonerem-lobbysta Markiem Dochnalem, jako ze przewijaja sie tam nazwiska bliskie ITI. Firma Dochnala, Proxy, zostala zalozona w 1990 roku za pieniadze rosyjskiego szpiega, Siergieja Gawrilowa. Wspierajacym Dochnala z Zurichu byl Marian Zacharski, szpieg emeryt, sasiad s.p. Wejcherta w Zurichu i bohater serialu TVN. Juz rok pozniej w 1991 Dochnal dostal duzy kontrakt od pani Henryki Bochniarz (pozniejszego czlonka rady nadzorczej ITI i beneficjentki 365.000 akcji ITI) kiedy to pani Bochniarz byla ministrem w rzadzie pana Jana Krzysztofa Bieleckiego (wczesniejszy wpis na jego temat: http://monsieurb.nowyekran.pl/post/9570,tw-czyli-wejchert-zacharski-bielecki ). Ciag dalszy przygod Dochnala i Zacharskiego, to juz czesc historii III RP (i kronik sadowych).

Grzegorz Zemek wyjasnia w swoich zeznaniach (kopia ponizej) ze tworzenie ITI przebiegalo na "wariackich papierach" czyli bez odpowiedniego przygotowania, spontanicznie. Zapewne, jak to bylo opisywane na wpisie: http://monsieurb.nowyekran.pl/post/6857,jak-prl-fabrykowala-iti .

Nie bylo to jednak na tyle spontaniczne aby szwajcarscy powiernicy wypuscili na chwile sprawe spod kontroli. Spolka ITI Holdings SA Luxembourg, zalozona przez szwajcarska sekretarke pania Barbare Trautweiler, od poczatku byla trzymana w rekach przez zaufanych Szwajcarow: Barbara Trautweiler (zalozycielka), Joseph Ackermann (prawnik a potem audytor), Bruno Valsangiacomo (kasjer), Romano Fanconi (sekretarz), Hansjorg Stutzer i Markus Sieger (rada nadzorcza) i do tego, od dwoch lat, Markus Tellenbach (prezes TVN). Do tego dodajmy zabranie zabawki Walterowi na poczatku tego roku czyli oddanie fotela przewodniczacego rady nadzorczej ITI powyzej wspomnienemu juz Bruno Valsangiacomo.

Zemek dalej zeznaje ze, oprocz Wejcherta i Waltera, poprosil sluzby wojskowe o dostarczenie mu odpowiednich kompetentnych ludzi do zorganizowania ITI. I takich kompetentnych ludzi dostal.

Zamiast czekac na malo prawdopodobna dalsza spowiedz Zemka z wieziennej celi, wystarczy blizej przyjrzec sie zyciorysom zaufanych szwajcarskich powiernikow, zaczynajac na przyklad od Barbary Trautweiler i Josepha Ackermanna. Gdzie jeszcze wystepowali, kto pojawial sie obok nich i tak dalej po nitce do klebka.

To co bylo niemozliwe 20 lat temu, moze byc mozliwe dzisiaj. Dzieki "forensic science". Tym bardziej jezeli "odnajda" sie archiwa Bank Handlowy International SA Luxembourg.

W czwartek bedzie opisany drugi pelny rok dzialalnosci ITI, rok 1990, w odcinku pod tytulem: "Rok 1990: ITI likwiduje agenture w USA".Sąd Okręgowy w Warszawie sygn. akt VIIIK37/98 t. IV, akta tajne

Przesłuchanie Grzegorza Żemka

"Odpowiedzialnym z ramienia II Zarządu Sztabu Generalnego WP za lokowanie agentów w sferze mediów był Ryszard Pospieszyński, najpierw pracownik Komitetu Centralnego ZPR, a później dyrektor generalny Filmu Polskiego. Ja dostałem od służb specjalnych wojskowych zadanie po konsultacjach z Pospieszyńskim aby znaleźć za granicą firmę, która mogłaby pełnić rolę "konia trojańskiego", to znaczy która mogłaby służyć do wprowadzenia agentów na obszar na Zachodzie, w dziedzinie mediów. Był to rok 1987.

Jedyną firmą zagraniczną w dziedzinie mediów, którą znałem była firma należąca do Jana Wejherta, ulokowana w Irlandii, na obszarze doków portowych, które stanowiły wydzielony w Irlandii obszar tzw. "raju podatkowego". Mechanizmy działań tego raju podatkowego były analogiczne do tych, które funkcjonowały na Guernsey.

Firma ta nazywała się Cantal , a później zmieniono jej nazwę na I.T.I. Ta firma finansowała się z kredytów banku handlowego International w Luksemburgu.

Zapytałem służb wojskowych czy mogę podjąć kontakt z Wejchertem. Otrzymałem wówczas informację, że on już współpracuje ze służbami wojskowymi, więc będzie to proste. W tym czasie byłem dyrektorem Departamentu Kredytów w BHI. Poznałem w czasie tych rozmów z Wejchertem jego współpracowników min Marcina (Mariusza) Waltera. Zasugerowali mi, że jeżeli jest potrzeba zorganizowania - znalezienia przykrycia dla agentów działających w dziedzinie mediów i ich finansowanie, to najlepiej stworzyć międzynarodowy koncern z udziałem Filmu Polskiego. (...) Przekazałem te sugestie do wojska, ale postawiłem warunek że jeżeli mam się tym zająć to muszę dostać ludzi którzy znają się na mediach i byliby w stanie taki koncern zorganizować. (...) Ten biznesplan przekazałem do WSI oraz Wejchertowi, do oceny.(...)

Przyznaję jednak, że przez cały czas miałem naciski ze służb specjalnych czy to ze strony Pospieszyńskiego żeby jak najszybciej zorganizować ten koncern medialny na zachodzie. W związku z tym rozpoczęła się pierwsza faza tworzenia tego koncernu; muszę przyznać że trochę "na wariackich papierach". (...)

Chcę przypomnieć, że w końcu 1988 r. z konta W.K. Nebeling, tj. zaszyfrowanego konta wojskowego w banku International w Luksemburgu (BIL) dokonywano wypłat na konto pana Weinfelda, oznaczone Group Weinfeld, nie pamiętam w tej chwili w jakim banku. Mnie zlecono żebym takie wpłaty przekazywał jako dysponent konta. Wiem, że kwoty przekazywane we frankach belgijskich Weinfeld zamieniał na dolary i przekazywał do Attachatu Wojskowego w Brukseli. Będąc już dyrektorem FOZZ-u też dokonywałem takich operacji , a nawet osobiście zamieniałem pieniądze i zanosiłem do Attachatu Wojskowego przy Ambasadzie Polskiej w Brukseli. Attache był Wojciech Myszak. Chcę sprecyzować wyglądało to tak, że ja przekazywałem do Weinfelda pieniądze z konta wojskowego w BIL a on przywoził mi czek na franki belgijskie. Ja je zamieniałem na dolary i zanosiłem do Attachatu. Wynikało to stąd, że wojsko rozliczało się tylko w dolarach. Informacje o których mówię zawierają również dokumenty w aktach tajnych na k. 113,116. W późniejszym okresie czasu Weinfeld szantażował służby wojskowe , że ujawni operacje gotówkowe prowadzone przez wojsko na terenie Belgii. (...)

Dokument znajduje się w Raporcie Komisji Weryfikacyjnej o działalności żołnierzy i pracowników WSI. Str. 302-303 i stanowi aneks nr.9 http://www.wsi.emulelinki.com/aneks_9.htm"

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/11817,iti-fozz-szwajcarscy-kontrahenci-zemka

"Rok 1990: ITI likwiduje agenture w USA
Rok 1990 to rok cudow. Czerwoni oglosili sie demokratami no i zaczelo sie: Bolek dostal zyrandol, Bielecki teczke (premiera), rosyjski szpieg Zacharski robote w ABW (UOP), Dochnal kase od Gawrilowa a ITI kolejne 400.000 dolarow przelewem z Panamy.

Rok 1990 byl bardzo dobrym rokim dla mlodej spolki ITI Holdings SA Luxembourg.

Z Panamy przyplynela nowa hojna dywidenda w wysokosci 400.000 dolarow US (w 1989 roku bylo tego 900.000 dolarow US). Czyli mloda spolka zalozona przez szwajcarska sekrarke pania Barbare Trautweiler, o wartosci okolo 1 miliona dolarow US, zarobila w dwa lata 1.300.000 dolarow US na panamskich dywidendach. Nic dziwnego ze pani Trautweiler wyplacila sobie na nowo 200.000 dolarow US dywidendy (tyle samo co w 1989).

Zyla zlota ta spolka ITI, nic nie trzeba robic a kasa sama plynie. A wszystko dzieki tajemniczej spolce ITI Company International Trading and Investment Corporation Panama (ITI Panama), ktora istniala pomiedzy rokiem 1984 i 1992, i o ktorej bedzie wiecej w nastepnym odcinku.

Co prawda w ITI nastapily pewne zmiany personalne. Polituk Mariusz Walter zostal odciagniety od audytu i zastapil go nasz stary znajomy pan Joseph Ackermann (wspolzalozyciel ITI). We wladzach spolki pojawil sie tez pan H. Syriatowicz, enigmatyczna jak na razie postac. Wiec juz pieciu panow pilnowalo przyplywu dywidend z Panamy dla pani Trautweiler: pan Shortall, pan Syriatowicz, pan A. Wejchert, pan J. Wejchert i pan Walter.

Nastapila tez bardzo wazna zmiana w wizjonerskiej strategii ITI. Firma Contal International Inc. (USA) zaprzestala dzialalnosci i zostala wypisana z amerykanskigo rejestru firm (o czym wspominal juz Zemek w swoich zeznaniach). Mozna by powiedziec dziwne, poniewaz skoro nastaly nowe czasy i otwieraly sie rynki, firma Contal International Inc. (USA) mogla wlasnie w takich warunkach rozwinac skrzydla.

Ale nie chodzilo o rozwijanie skrzydel a raczej o zwijanie skrzydel. Jak pamietamy wizjonerzy z ITI zostali skierowani na nowy otwierajacy sie front: front wschodni. A poprzednio opluwany imperialistyczny wrog PRL-u, USA (kraj ktory szpiegowal rownowiesnik i sasiad sp. Wejcherta i celebryta TVN, Marian Zacharski) zostal ogloszony przez czerwonych przyjacielem i nowym sojusznikiem. Nic dziwnego wiec ze spolka Contal International Inc. (USA) przestala byc potrzebna.

Zreszta i tak spolka Contal International Inc. (USA) nie wnosila nic finansowo, zero przychodow, firma-slup dla agentury niekoniecznie musi byc duza i rentowna. Musi tylko istniec i dawac tzw. "cover". Spolka Contal International Inc. wykonala swoje okreslone zadania i mogla zniknac.

Ciag dalszy w poniedzialek wieczorem, o spolce ITI Panama i kluczowej roli tej tajmniczej spolki w przeplywach metnej kasy (w tym z FOZZ) w odcinku pod tytulem: "ITI / FOZZ: Kanal Panamski"."

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/12121,rok-1990-iti-likwiduje-agenture-w-usa

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IDMSA 5,22% 1,41 2020-06-04 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.