Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Historia koncernu medialnego, w którym lansują się cwaniaczki!

Zgłoś do moderatora
"Kosztowny Talizman

Polska jest żyłą złota dla kanadyjskiej spółki Talisman Energy: najpierw zainkasowała ona 1,5 miliarda PLN od Lotosu za złoża których nie ma, potem wynajęła Naftę jako podwykonawcę w Polsce, a teraz jest promowana za granicą przez MSZ Sikorskiego.

Talisman Energy to duża kanadyjska spółka wydobywcza, działająca na całym świecie. W Polsce przed Talisman Energy rozwinięto czerwony dywan. Najpierw gdańska spółka Lotos przelała na konto Talisman Energy 1,5 miliarda PLN za 20% udziałów w złożach Yme na morzu kolo Norwegii, z których ropa nie płynie.

Szacujemy że za kasę Lotosu Talisman Energy sfinansował 100% prac na złożach Yme i jeszcze zrobił na tym interes.

Pisaliśmy już o tym złotym biznesie z Gdańska dla Talisman Energy:

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/68988,polmiliardowy-prezes
http://monsieurb.nowyekran.pl/post/62525,koncesje-po-gospodarsku

W Polsce Talisman Energy najpierw nabył trzy koncesje poszukiwawcze gazu ziemnego na północy Polski a następnie wynajął polską spółkę Nafta z Piły do odwalenia roboty (zdjęcie na górze). Dlaczego Polacy nie istnieją już jako aktorzy biznesu wydobywczego w Polsce a są tylko podwykonawcami ? Mieliśmy przecież kiedyś ekspertów w tej dziedzinie i technologicznie kompetentne polskie spółki, które pracowały także za granicą. Co się stało ?

Talisman Energy tak dobrze zadomowił się w Polsce że jest nawet promowany w Unii Europejskiej przez MSZ Sikorskiego. I tak oto szef Talisman Energy Polska weźmie udział w konferencji na temat gazu łupkowego firmowanej przez Ambasadę RP w Luksemburgu, w której gospodarzy Bartosz Jałowiecki, były pracownik Prokom Investments i podopieczny Sikorskiego.

To świetny PR robiony Kanadyjczykom przez ekipę Sikorskiego, akurat w momencie kiedy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Agencja Rozwoju Przemysłu ruszają z programem dofinansowania z kasy państwa prac badawczych polskich firm nad rozwojem oryginalnych technologii eksploatacji złóż w skałach łupkowych, konkurencyjnych dla metod kanadyjskich.

Więcej... http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,12546582,Zaczal_sie_konkurs_na_dofinansowanie_polskich_technologii.html#ixzz27UIWfTkA

Ciekawe skąd taka nadgorliwość ekipy Sikorskiego ?

Przy okazji wypłynięcia 1,5 miliarda PLN z Lotosu do Talisman Energy, niektórzy zapytywali się czy cześć kasy nie wróciła poprzez kanały offshore do Polski, tam gdzie trzeba. My o tym jednak nic nie wiemy.


SHALE GAS – A SOLUTION TO EU’S ENERGY PROBLEMS?
EU’s Energy Supply in a Long Term Perspective

MONDAY, 8 October 2012 at 18:30 University of Luxembourg

Welcome:

Prof. Dr. Franck Leprévost, Vice-Rector of the University of Luxembourg

Introductory remarks:

Bartosz Jałowiecki, Ambassador of the Republic of Poland

Speakers:

Robert Goebbels, Member of European Parliament, Luxembourg’s former Minister of Economy and Minister of Energy
Prof. René Leboutte, Jean Monnet Chair in History of European Integration, University of Luxembourg
Tomasz Maj, Country Manager and Vice-President, Talisman Energy Polska
Prof. Jarosław Arabas, Warsaw University of Technology

http://www.luksemburg.polemb.net/gallery/gaz%20lupkowy/Shale%20Gas%20%20A%20Solution%20to%20EU%20s%20Energy%20Problems.pdf


Talizman Szczęścia: Polska to złoty biznes dla Kanadyjczykow"

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/74914,kosztowny-talizman

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IDMSA 5,22% 1,41 2020-06-04 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.