Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Historia koncernu medialnego, w którym lansują się cwaniaczki!

Zgłoś do moderatora
"ITI, prywatyzacja i Balcerowicz
Opierajac sie na jezykoznastwie Wielkiego Polaka mozna powiedziec ze ITI powstawala "w bulu i nadzieji". "W bulu" poniewaz nomenklatura PRL niepokoila sie walacym sie systemem na ktorym do tej pory swietnie zyla. W "nadzieji" poniewaz byla gotowa Armia Klonow czyli wyhodowana generacja mlodych zdolnych, wyksztalconych lub w sprawdzonych za granica, ktorzy mieli przejac stery od starej gwardii. Armia Klonow liczyla setki nazwisk.

Warto przypomniec sobie bardzo intrygujace wyznania prof. Balcerowicza na temat Jana Wejcherta (cytat): "Bardzo chcialem przyspieszyc prywatyzacje. To byl rok 1990. I wiedzialem, ze bedzie to zalezalo w ogromnym stopniu od osoby ktora zostanie pierwszym ministrem przeksztalcen wlasnosciowych. Zwrocilem sie w pierwszej kolejnosci do Jana Wejcherta, bo wiedzialem ze jest to osoba, ktora by to zrobila". Zrodlo: www.tvn24.pl 31.10.2010

Czy to Janusz Sawicki, czlonek rady nadzorczej Bank Handlowy International SA Luxembourg, szepnal kilka slow prof. Balcerowiczowi o mlodym zdolnym z ITI ? A moze Grzegorz Wojtowicz, Dariusz Rosati, Jan Woloszyn, Slawomir Marczuk lub Wojciech Misiag ?

39-letni wowczas Jan Wejchert, ktory do tej pory realizowal rozne okreslone zadania za granica i dostal niedawno zlote klucze do ITI Holdings SA Luxembourg, byl wiec ta osoba ktora by to zrobila.

Wizjoner Wejchert nie zostal pierwszym ministrem przeksztalcen wlasnosciowych III RP ale zostal za to wierna podpora fundacji Balcerowicza, "Forum Obywatelskiego Rozwoju".

W miedzyczasie, na poczatku lat 90-tych ITI zaczela rosnac w sile finansowo i przymierzac sie do biznesu w Polsce, spolka kupila pakiety akcji Exbudu i Mostostalu.

Byc moze Jan Wejchert (czlowiek ktory wiedzial jak to zrobic) zostalby potentatem budowlanym w Polsce ale, jak wiemy, zostal przeniesiony na inny odcinek. I wtedy pojawil sie Miro. O tym jednak pozniej.

Ciag dalszy wkrotce, w nastepnym odcinku pod tytulem: "Karaibscy udzialowcy ITI". "

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/7292,iti-prywatyzacja-i-balcerowicz

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IDMSA 5,22% 1,41 2020-06-04 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.