Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: Historia koncernu medialnego, w którym lansują się cwaniaczki!

Zgłoś do moderatora
"TVN trafia szóstkę

Dokładnie rok temu pisaliśmy że wartość akcji TVN oceniana jest na 6 PLN. Wpis "6 PLN za akcję TVN" pojawił się 31 sierpnia 2011. Dzisiaj na zamknięciu sesji giełdy cena akcji TVN wynosiła dokładnie 6 PLN. Czy rozum pojawił się w końcu na giełdzie ?

Akcje TVN weszły do handlu na warszawskiej giełdzie w końcu 2004 roku. Teoretyczny Kurs Otwarcia (TKO) wynosił 7,04 PLN. Przez pierwsze trzy lata kurs TVN był pchany pod górę w dziwnie prostej linii, podobnie do funduszy Madoffa. W pewnym momencie akcja TVN była notowana na poziomie 27 PLN, a dzielni analitycy giełdowi przewidywali nawet wzrost do 30 PLN. Kiedy cena akcji TVN stała wysoko, insiderzy masowo sprzedawali akcje, o czym często wspominaliśmy:

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/35933,tvn-kurs-doluje-insider-sprzedaje

Luksemburska ITI wpychała TVN aktywa po arbitralnie ustalonej cenie: najpierw TVN24, potem Onet, na końcu platformę “n”. Przy platformie “n” udziałowcy giełdowi, w tym fundusze Franklin Templeton, podniosły trochę głos. Skończyło się jak zwykle na niczym. A TVN zadłużała się po uszy aby finansować zakup aktywów:

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/23932,jak-tvn-ratowala-bilans-2008-iti
http://monsieurb.nowyekran.pl/post/47791,standard-poors-o-tvn

W radzie nadzorczej TVN siedzą takie autorytety jak Wiesław Rozłucki, były prezes giełdy, który pod rozkazami Leszka Balcerowicza udzielał się na początku lat 90-tych przy pamiętnym, lukratywnym dla ITI, geszefcie Exbud:

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/55780,teatralne-walne-tvn
http://monsieurb.nowyekran.pl/post/13683,bielecki-i-balcerowicz-w-cieniu-fozz

W końcu ITI zastawiło akcje TVN (52% kapitału) u obligatariuszy, którzy pożyczyli ITI 260 milionów Euro na 11,25%. Obligatariusze wycenili wartość akcji TVN jako zastawu na 6 PLN:

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/23676,6-pln-za-akcje-tvn
http://monsieurb.nowyekran.pl/post/27703,goldman-sachs-coraz-blizej-ne

W międzyczasie ITI stal się bankrutem:

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/72933,padaj-bankrutcie-iti

Dzisiaj na zamknięciu notowań kurs TVN spadł dokładnie do 6 PLN.

Inwestorzy giełdowi w akcje TVN nauczyli się pewnych spraw na własnej skórze. Może będą bardziej ostrożni następnym razem."

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/73358,tvn-trafia-szostke

"Padaj bankrutcie ITI

ITI miało na koniec 2011 roku miliardową dziurę w kapitale i negatywny cash-flow. Upadek ITI przywoła stare pytanie: jak odzyskać naszą kasę, ukradzioną polskiemu państwu na przełomie lat 80-tych i 90-tych ?

Wizjonerzy z Panamy od lat żonglują kasa w strukturach ITI i TVN. Sytuacja jest katastrofalna: na koniec 2011 roku ITI miał negatywny kapitał w wysokości około miliarda PLN i negatywny cash-flow (minus 400 milionów PLN).

Pomimo tego wizjonerzy Valsangiacomo, Walter i Kostrzewa wyciągają na masowa skalę kasę ze spółek piramidy ITI, poprzez astronomiczne pensje (45 milionów PLN rocznie !), milionowe kontakty konsultingowe i wielomilionowe wydatki. Do tej pory dojną krową ITI był TVN, ale sam TVN też już zdycha, zaduszony kosztami finansowymi długu.

Do tego 52% akcji TVN, które nominalnie posiada ITI, są zastawione za dług i zabezpieczone w specjalnej holenderskiej strukturze Polish Television Holding BV. A kurs akcji TVN dołuje: http://notowania.pb.pl/instrument/PLTVN0000017

Sytuacje staje się wiec absurdalna. Polska spółka giełdowa TVN, w której 46% udziałów mają polscy inwestorzy giełdowi a 52% jest zabezpieczone na poczet roszczeń międzynarodowych obligatariuszy, jest plądrowana przez klikę insiderów, zorganizowanych wokół szwajcarskiego kasjera ITI, Bruno Valsangiacomo. Nikt nic nie mówi, tak jak wcześniej w sprawie Amber Gold.

Francuski Vivendi, który pożyczył ITI w grudniu zeszłego roku astronomiczną sumę 120 milionów Euro, jako zaliczkę pod wejście w kapitał TVN, musi zadać sobie pytanie: co dalej ? Vivendi jest tylko jednym z kredytodawców ITI / TVN, niekoniecznie mającym uprzywilejowaną pozycję. Skonsolidowany dług ITI I TVN sięga 5 miliardów PLN i reprezentuje dwukrotna wartość giełdową TVN. Koszty finansowe są astronomiczne.

Zadajemy sobie pytanie na temat roli PriceWaterhouseCoopers (PwC), nadwornego audytora ITI I TVN, dlaczego PwC nie wypowiada się na temat tzw. “going concern” ITI ? Podobne pytanie można zadać członkowi rady nadzorczej TVN, Wiesławowi Rozłuckiemu.

Czy “wszyscy będą odwróceni”, tak jak wcześniej w przypadku Amber Gold ?

Szwajcarski handlarz złotem, Auric Goldfinger, chyba się przeliczył ..."

http://monsieurb.nowyekran.pl/post/72933,padaj-bankrutcie-iti

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
IDMSA 5,22% 1,41 2020-06-04 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.