i przedstawię ci pewna hipotezę, podkreślam to tylko hipoteza, a nie moje przekonanie, ze na pewno tak jest
zakładając, ze ktoś ma wiele akcji i na serio dopuszcza mozliwość likwidacji OFE w najbliższych miesiącach, to co ma zrobić, by skeszować walor przy tak słabej płynności i nieustannym braku popytu?
inna hipoteza:
wiesz, co by bardzo pomogło walorowi (poza wejsciem jakiegoś strategicznego)?
gdyby teraz spółka, nawet zamiast dywidendy, uchwaliła buy back w celu wyłącznie UMORZENIA
gdyby to ogłoszono - sam natychmiast szukałbym zyrantów na kredyty...
bo wtedy zysk na wzroscie kursu akcji byłby wielokrotnie większy od dywidendowego...