Rynki

Twoje finanse

Biznes

Forum

PKO BP podniesie oprocentowanie lokat od 1 sierpnia

Wojciech Boczoń

PKO Bank Polski poinformował o planach podniesienia oprocentowania lokat. Nowe stawki będą obowiązywały od 1 sierpnia. Oprocentowanie wybranych depozytów rośnie do 6 proc. Pojawia się też jedna siódemka.

fot. Amverlly / Shutterstock

1 sierpnia PKO BP poniesie oprocentowanie lokaty na nowe środki. Dla klientów indywidualnych będzie ono wynosiło 6 proc. w skali roku, a dla klientów bankowości osobistej i prywatnej – 6,5 proc. Lokata na nowe środki jest depozytem na 6 miesięcy.

reklama

Do 6 proc. we skali roku rośnie też oprocentowanie kwartalnej lokaty mobilnej. Depozyt jest dostępny w aplikacji IKO i można na nim zdeponować do 50 tys. zł. Bank poniesie też oprocentowanie lokaty 60+ do 6 proc. Jest to dwuletni depozyt dla osób powyżej 60 roku życia. Można na nim zdeponować do 50 tys. zł.

Stawka 7 proc. pojawi się natomiast w programie Autolokacja III. Jest to lokata półroczna powiązana z funduszami inwestycyjnymi. W dniu otwarcia lokaty bank przelewa 1/7 wpłaty do części inwestycyjnej. Przez kolejne 6 miesięcy, raz w miesiącu przenosi bez opłat pieniądze z lokaty do wybranego przez klienta funduszu. Po 6 miesiącach pieniądze są w całości na wybranym funduszu. Bank zamyka lokatę, a odsetki z lokaty przelewamy na konto klienta.

Oferta PKO BP zaczyna wyglądać coraz lepiej na tle rynku, choć stawki – w obliczu rekordowej inflacji – wciąż są dalekie od oczekiwań klientów. Zestawienie najlepszych lokat znajdą Państwo w artykule Moniki Dekrewicz pt. Najlepsza stawka na lokacie? Jeden bank daje 7 proc., a inny co najwyżej 0,01 proc.

Źródło: Bankier.pl
powiązane
polecane
najnowsze
popularne
najnowsze
bankier na skróty