Rozpoczęcie zapisów w wezwaniu Marinera Invest do sprzedaży akcji Komputronika zostało przesunięte na 8 czerwca - podała spółka w komunikacie. Zapisy potrwają do 7 lipca, a przewidywany dzień realizacji transakcji na GPW to 12 lipca.
27 kwietnia zapisy w wezwaniu zostały przesunięte na 23 maja-23 czerwca z 8 maja-6 czerwca.
13 kwietnia Marinera Invest ogłosiła wezwanie do sprzedaży 4.507.987 akcji Komputronika, stanowiących 46,03 proc. głosów po 6,5 zł za szt. Przyjmowanie zapisów miało rozpocząć się 8 maja i potrwać do 6 czerwca.
Wzywający zamierza nabyć wszystkie akcje będące przedmiotem zapisów, jeżeli na koniec okresu przyjmowania zapisów złożone zapisy obejmować będą nie mniej niż 3.528.590 akcji.
Jeśli w wyniku wezwania wzywający, wraz z akcjonariuszami większościowymi, osiągnie albo przekroczy próg 90 proc. ogólnej liczby głosów będzie chciał przeprowadzić przymusowy wykup i wycofać spółkę z obrotu na GPW. (PAP Biznes)
sar/ jtt/