REKLAMA
TYLKO U NAS

Yahoo sprzedane za 5 miliardów dolarów

2016-07-25 08:52
publikacja
2016-07-25 08:52

Verizon Communications ogłosi przejęcie Yahoo! Inc. za kwotę bliską 5 miliardom dolarów – donoszą agencje informacyjne, powołując się na nieoficjalne źródła. Byłoby to drugie „internetowe” przejęcie ze strony Verizona w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

Yahoo sprzedane za 5 miliardów dolarów
Yahoo sprzedane za 5 miliardów dolarów
/ Yahoo.com

Telekomunikacyjny gigant ma wyłożyć od 4,8 do 5,0 mld USD za jeden z pionierskich biznesów internetowych. Transakcja ma zostać ogłoszona jeszcze dzisiaj i nie będzie obejmować wycenianych na ok. 40 mld USD udziałów w Alibaba Group Holding i Yahoo Japan Corp.

Na podstawie kursu zamknięcia piątkowej sesji Yahoo było wyceniane na 37,4 mld dolarów. Oznacza to, że rynek wyceniał główny biznes Yahoo na.... ok. -2,6 mld dolarów.

Byłoby to drugie „internetowe” przejęcie Verizona, który w maju 2015 roku zapłacił 4,4 mld dolarów za AOL Inc. Zarówno Yahoo jak i AOL były symbolami bańki internetowej z końca XX wieku. Obie firmy nie wytrzymały jednak presji konkurencji i rozczarowały inwestorów.

Złośliwi przypominają pamiętną transakcję ze stycznia 2000 roku. Wtedy niemal na szczycie bańki internetowej AOL został kupiony przez Time Warner za astronomiczną wówczas kwotę 182 mld USD. Wszystkie wymienione powyżej transakcje łączy fakt, że zostały dokonane przy rekordowo wysokich poziomach indeksu Nasdaq Composite, „przeważonego” akcjami spółek technologicznych.

Krzysztof Kolany 

Źródło:
Tematy
Nawet 6 miesięcy za 0 złotych
Nawet 6 miesięcy za 0 złotych

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~ds
Ta firma to wirus, jak się ich goo.wniana przeglądarka zainstaluje na kompie to tylko przeinstalować windowsa.
~ded
gejfoniaże jak mają problem to instalują win na nowo... żenada, ps możesz też spalić komputer będzie szybciej...
~ds odpowiada ~ded
Nie każdy jest wszechwiedzącym internetowym szpecem na odległość. Normalny program (nie wirus) działa w ten sposób że jak chce odinstalować to go odinstalowuje bez zbędnych cyrków,
a z wirusem yahoo jest inaczej, kilku informatyków walczyło i dostałem rade żeby reinstalować windowsa. Także ostrzegam przed tą firmą.
~Róbcie_tak_dalej
To rzeczywiście wiadomość dnia. Kupili Yahoo za 5 mld, które na giełdzie jest warte 37 mld. Warto było poświęcić czas na przeczytanie tego artykułu.
~kik
Naucz się czytać ze zrozumieniem
~Manolo
Oczywiście wirtualnych dolarów. Nikt zdrowi nie zapłaciłby za to gotówką nawet 1 mln USD .....
~Zigi
Autor, on projektuje swoje kompleksy na innych. Pisze o plotkach jakby to był fakt.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki