Dotacja z PROW na otwarcie warsztatu blacharsko-lakierniczego

Warsztaty blacharsko-lakiernicze przeżywają w ostatnich latach swoisty renesans, jeżeli chodzi o branże usługową specjalizującą się w usługach lakierniczych i blacharskich. Samochodów w ostatnich latach na naszych drogach przybyło, zatem potencjalnych klientów firm blacharsko-lakierniczych również. To powodzenie branży wypływa również z faktu, że na tę działalność gospodarczą można w stosunkowo łatwo uzyskać dotację z PROW.

Warsztat prowadzony na terenie wiejskim

Dotacje na własny warsztat blacharsko-lakierniczy muszą być poprzedzone wnioskiem w ramach jednego z trzech programów operacyjnych. W tym poradniku omówimy jak pozyskać dotacje z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, a dokładniej w ramach tzw. Osi 3 i działania "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw". Osoba podejmująca działalność gospodarczą opartą na usługach blacharsko-lakierniczych, jako mikroprzedsiębiorca, może otrzymać dotację na inwestycje.

Wartość dotacji może wynieść do 300 tys. zł, a jej wysokość jest uzależniona od ilości miejsc pracy w zakładzie blacharsko-lakierniczym, które przewiduje biznesplan projektu. Poziom pomocy ze strony UE nie może przekroczyć 50 proc. kosztów kwalifikowanych projektu.

Warto wiedzieć, że każde z województw nieco inaczej dysponuje środkami, w ramach których można ubiegać się o dofinansowanie do warsztatu blacharsko-lakierniczego. Niemniej jednak osie priorytetowe są jednakowe w każdym z nich i w każdym województwie istnieje program operacyjny w ramach, którego można pozyskać taka dotację.

Dla przykładu, w województwie mazowieckim instytucją wdrażającą działanie Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw w ramach PROW 2007-2013 jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Oddział Mazowiecki (Biuro Wsparcia Inwestycyjnego). Informacji udziela też Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na którego stronie internetowej można znaleźć wszystkie potrzebne wiadomości. Obecnie trwają prace nad rozporządzeniami, które określają szczegółowe zasady ubiegania się o środki PROW.

Źródło:

Przeczytaj więcej na temat: Dotacje unijne

Poznaj atrakcyjny pakiet lokowania kapitału.
Brak produktów powiązanych
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr -1,1% IV 2016
PKB rdr 3,0% I kw. 2016
Stopa bezrobocia 9,5% IV 2016
Przeciętne wynagrodzenie 4 351,5 zł III 2016
Produkcja przemysłowa rdr 6,0% IV 2016

Znajdź profil

Księgarnia Bankier.pl

Rozważny inwestor. Wydanie II zaktualizowane Rozważny inwestor. Wydanie II zaktualizowane Cena: 39 zł  Zamów książkę

Znajdź nas na Facebooku

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl