Mimo że w drugim kwartale zysk netto JP Morgan był o 57% niższy niż rok wcześniej, to inwestorzy bardzo pozytywnie przyjęli ten wynik. Bowiem zysk na poziomie 2 mld $ był i tak o jedną czwartą wyższy od mediany prognoz analityków. Na początku dzisiejszej sesji walory JP Morgan drożeją o 12,4%, napędzając zwyżkę w całej branży: kurs Bank of America idzie w górę o 13%, zaś notowania Citigroup zwyżkują o 10%.
Po ponad 20% rosną też notowania akcji Fannie Mae i Freddie Mac, co tylko pokazuje jaka nerwowość wkradła się w szeregi amerykańskich inwestorów w ostatnich dniach, gdy kursy tych spółek potrafiły spaść po kilkadziesiąt procent w ciągu jednej sesji.
Rynek pozytywnie przyjął też zgodne z oczekiwaniami wyniki spółki przemysłowej United Technologies. Walory tej firmy zyskują na wartości 5,8%. Za to kurs Coca-Coli spada o prawie 4%. Na wyniku kwartalnym tej spółki zaciążyło jednorazowe zdarzenie, bez którego zysk netto byłby nawet wyższy od prognoz.
Po czterdziestu minutach handlu Dow Jones zyskiwał 0,4%, osiągając wartość 11.291 pkt. Indeks S&P500 rósł o 0,3%, dochodząc do poziomu 1.250 pkt. Nasdaq zwyżkował o 0,2%, wspinając się na wysokość 2.289 pkt. Na otwarciu sesji wzrosty indeksów były jeszcze wyższe, lecz na rynku akcji negatywnie odbiły się rosnące w ostatnich minutach ceny ropy.
K.K.




























































