REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

BIOTON: Podpisanie listu intencyjnego z Polpharmą w sprawie nabycia przez Polpharmę antybiotykowej części przedsiębiorstwa BIOTON S.A. oraz włoskich spółek zależnych od BIOTON S.A. oraz potencjalnego połączenia obu podmiotów

2009-11-17 19:30
publikacja
2009-11-17 19:30
Dodaj Bankier.pl w Google
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 90 / 2009
Data sporządzenia: 2009-11-17
Skrócona nazwa emitenta
BIOTON
Temat
Podpisanie listu intencyjnego z Polpharmą w sprawie nabycia przez Polpharmę antybiotykowej części przedsiębiorstwa BIOTON S.A. oraz włoskich spółek zależnych od BIOTON S.A. oraz potencjalnego połączenia obu podmiotów
Podstawa prawna
Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne
Treść raportu:
BIOTON S.A. ("Spółka") informuje, iż w dniu 17.11.2009 r. Spółka i Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA Spółka Akcyjna z siedzibą w Starogardzie Gdańskim ("Polpharma") podpisały list intencyjny ("List Intencyjny") dotyczący podjęcia współpracy w zakresie (i) rozważenia możliwości połączenia Spółki z Polpharmą, (ii) potencjalnego nabycia przez Polpharmę części przedsiębiorstwa Spółki zajmującego się produkcją antybiotyków oraz (iii) potencjalnego nabycia przez Polpharmę włoskich spółek zależnych Spółki zajmujących się produkcją leków.

W Liście Intencyjnym strony uzgodniły, że do 15.12.2009 r. opracowane zostanie studium połączenia Spółki z Polpharmą, do 28.02.2010 r. strony ustalą możliwości ewentualnego połączenia i jego podstawowe parametry, a w razie pozytywnego rezultatu przeprowadzonych prac – podpisanie do 30.08.2010 r. planu połączenia.

Jednocześnie strony będą dążyły do podpisania umowy dotyczącej nabycia przez Polpharma części przedsiębiorstwa Spółki zajmującej się produkcją antybiotyków oraz opcjonalnie nabycia udziałów we włoskich spółkach zależnych Spółki zajmujących się produkcją leków do 28.02.2010 r.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2009-11-17 Sławomir Ziegert Prezes Zarządu
2009-11-17 Adam Wilczęga Wiceprezes Zarządu
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Dim
Co jest w tej padlinie najsmaczniejsze ??? Oczywiście że nie jakaś tam insulina tylko najzwyczajniejsze antybiotyki.

Dlaczego spółki się nie połączą ??? Bo to finansowa głupota.

Dlaczego istnieje niezerowe prawdopodobieństwo że Bioton zostanie wydmuszką ??? Bo część antybiotykowa jeśli będzie dobrze zarządzana może
Co jest w tej padlinie najsmaczniejsze ??? Oczywiście że nie jakaś tam insulina tylko najzwyczajniejsze antybiotyki.

Dlaczego spółki się nie połączą ??? Bo to finansowa głupota.

Dlaczego istnieje niezerowe prawdopodobieństwo że Bioton zostanie wydmuszką ??? Bo część antybiotykowa jeśli będzie dobrze zarządzana może przynieść profit.

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki