Dnia 2016-06-16 o godz. 13:20 ~n3x napisał(a):
> Analiza techniczna przypomina rysowanie wykresów przez J.Gmocha. Zawsze jest prawdziwe post factum.
To prawda - AT to prognozowanie przyszłości na podstawie przeszłości. I nikt nie ma obowiązku stosować ani preferować AT - to sprawa osobista... Na niektórych spółkach mniej przydatne narzędzie, na innych bardziej. Z jednej strony ktoś stale pilnuje kursu i odpowiednio rysuje świeczki podbitkami oraz podawaniem tlenu, zaś z drugiej strony wolumeny transakcji czy wolumeny dzienne bywają zbyt małe oraz - paradoksalnie! - owa dbałości o odpowiednie świeczki i pilnowanie, by wykres nie wyglądał pesymistycznie, nakazuje powściągliwe traktowanie AT, jako rzecz wiarygodną bez zastrzeżeń. Najsensowniej w decyzjach inwestycyjnych chyba uwzględniać i AF, i AT, i psychologię rynku (gł. skład i zachowania akcjonariatu), i wszelkie bieżące niusy...
A tak, n3x, po starej znajomości... ;)
typuję przed faktem, więc może sprawdź (ot, dla zabawy) za jakiś czas to:
http://at.biznesradar.pl/5e40ef771deb044b481fb9d9b72ff648.png
http://www.mycharts.pro/odwrocona-filizanka,i32.html
i żeby było jasne - nie twierdzę, że tak na pewno będzie, ale uważam, iż obecnie wiele wskazuje, że jest to bardzo prawdopodobne (z akcentem na "bardzo")
no i jeszcze inna ciekawostka do zweryfikowania wkrótce:
http://at.biznesradar.pl/76ed864a8f78a6cb180878e75340ea75.png
http://www.mycharts.pro/wachlarz,i41.html
@ devil, znów uległeś swemu myśleniu życzeniowemu?... ;)
kolejny raz nie trafiłeś... - teraz z tym 3,70... ;)
zobaczymy, czy z brexitem trafisz w oparciu o twe znajomości z GB ;)
no i nie sprawdziła się teoria abc - z forum zniknąłem na kilka tygodni, a tu zabawa wciąż ta sama (podawanie tlenu i skarmianie naiwnych) z zabetonowanym kursem na stałym poziomie...
czyli jednak moje pisanie nie miało i nie ma znaczenia, jak abc mi przypisywał... ;)
czekam(y) więc na zachowanie kursu po dniu ustalenia prawa do dywidendy i brexicie...
i dobra wiadomość dla tych, którzy mnie i mego pisania nie lubią - zainteresowałem się inną spółką (a nawet dwiema z jednej stajni), więc na dacie raczej będę dużo rzadziej lub może nawet wcale (ale tego nie obiecuję!)... ;)