Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,16 zł , zmiana od tamtej pory: 34,26%

Re: Triton Country

Zgłoś do moderatora
To tak pół żartem z tą dywidendą - postulat nierealny do spełnienia.

Patrzę sobie na sprzedaż country i w tym miesiącu sporo domków cofniętych już "sprzedanych" cofniętych do oferty, zapewne klienci anulowali. Wygląda na to, że nie ma sensu sprawdzanie tego co miesiąc, bo i tak niewiele to mówi, a sprzedaż wcale nie jest ostatnio tak dobra, jak myślałem, bo nie uwzględniłem potencjalnych rezygnacji.

Szkoda czasu na tego gniota, żałuję, że dałem się ubrać w śmiecia średnio po 2.8-2.9. Jako tako gotówkowo wyniki w tym roku wyglądały w Q2, ale pewnie dziady wkrótce wrócą do żenujących poziomów przychodów.

Nie tylko dlatego, że nie zależy im na dobru drobnych akcjonariuszy, ale głównie dlatego, że są biznesowymi nieudacznikami. Tu nie chodzi o wyjście z GPW za grosze, tu się rozchodzi o zwykłą nieudolność.

Gdyby umieli prowadzić ten biznes, rozwijać go, generować gotówkę i zwiększać jego wartość, odnieśliby większą korzyść z tytułu posiadania tych akcji niż te śmieszne prezesowskie pensyjki i posadki dla znajomych królika (śmieszne w stosunku do potencjalnego zwiększenia wartości spółki i dywidend w przypadku fachowego zarządzania).

Nigdy więcej tego typu spółek! Na szczęście to już ostatnia taka w moim portfelu. Niska wycena nie zawsze prowadzi do zarobku, a w portfelu lepiej mieć dobrą spółkę w przyzwoitej cenie niż gniota w doskonałej cenie. Wyceny poniżej wartości likwidacyjnej na GPW nic nie dają, bo drobni akcjonariusze nie posiadają instrumentów nacisku na głównych i zarząd, stąd można ich olewać bez konsekwencji latami, kompromitować się w prowadzeniu biznesu i ponosząc ciągłe straty wypłacać sobie wysokie pensje.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TRITON 0,00% 2,90 2021-07-30 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.