au tanieje na papierowych kontraktach i w dolarze a nie w zł , $ drukowany jest na potege ale używa go cały świat, dil $ polega na tym że największy dostawca ropy saudowie sprzedaje go za dolce , złotówka nadrukowana nie jest eksportowana na cały świat, więc te 200 milardów ,a bedzie zapewne więcej walnie w nas bezpośrednio , wiec nie ma na co czekać tym bardziej że teraz złoto dają w dostawach z tego co widzę na 30-40 dni
kupuje sie u dilera i jemu zawsze można sprzedać bo taką opcje często oni mają, ale do tego dochodzi ich marża kilka procent
czyli dają mniej od aktualnej ceny zbycia ale zachowują parytet .Do krótkich ruchów taka zabawa może być zatem nieopłacalna. O złocie poczytajcie na trader 21 , polecam książkę Wieki reset Wiliama Middelkoopa