rozmawiałem z kuzynem z usa, california cała stoi , puste pólki , au 1450 wsparcie- pewnie , że może pęknąć wszytko zależy jaki będzie głód do gotówki i pęd za płynnością , ale złoto to jedyne aktywo które jak obecnie kupisz nawet za drogo bo powiedzmy spadnie jeszcze to i tak będziesz zarobiony , albo inaczej utrzyma ono obecną wartość waluty papierowej . wiec jak nie masz w ogóle au to kup byle nie fałszywe ,tylko lmba nasza mennica nie ma jednak tego standardu a i tak złoto mają za drogie . zakop i zapomnij a ono cie się nagrodzi , zostaw też coś na akcję bo to bedzie okazja życia jak przeżyjemy .
za X równiotości dolara w złocie 1900 r kupileś forda t dzisiaj za tą samą ilość złota też kupiusz forda średniej klasy , ford t kosztowął na początku ok 1000 $ potem cena spadła do ok 300 , kup dziś za tyle na świecie nowe auto , na rower w miarę markowy za mało
uważam że bedzie gorzej niż 2008 , co niekoniecznie wcale musi się zle odbić na lvc moim zdaniem lvc bedzie siedział w większości dużych korporacji jak obecnie które jak ikea przenoszą się do sieci która od dawna ma lvc a one nie padną darcal pokazuie dane z chabota i idą w górę ale psychologia spadków udziela sie wszystkim więc worek zawsze można podłożyć , jednak na 30 bym aktualnie nie stawiał niedługo 16.04.