Dnia 2015-01-16 o godz. 13:14 ~białoczerwony napisał(a):
> Przeżyją i bez tych obligów?...
Ano zobaczymy. Czekam do konca stycznia... Wtedy wiele POWINNO się wyjaśnić. Ale złudzeń po tym cyrku z frankiem już nie mam.
> Tyle że nie zamienią ciut droższego kredytu na te właśnie obligi.
Ano własnie. Zobaczymy, jak bardzo będzie ostatecznie "ciut" droższy ten kredyt...
> Ciekawe czemu nie doszło, do emisji?
Dobre pytanie... Myślę, że ito ito, czyli nie było chętnych w ogóle, bo chcieli ciut więcej procent i na to nie zgodził się MCI a szczególnie Tomaszek.
> Przykro mi to przyznać, ale dywidenda będzie i to spora bo MCI drenuje z kasy Datę.
Zobaczymy, czy bedzie i czy spora... Ale zgoda, że mci drenuja z kasy nie tylko datę, ale i drobnicę.
> Pisze takpo mimo, że mam ciut akcji Daty, więcej mam MCI.
No to z sympatii dla ciebie nie napiszę, co myślę o mci... ;)
> A co do wyników za IVq będą rekordowe wg mnie, to widać już po wynikach
Komputronika.
Ano zobaczymy... Sorry, ale to porównanie nie jest dla mnie argumentem. Zwłaszcza po wynikach za 3Q.
>Te pieniądze wydane na Niemcy i inne kraje żeby zbudować się, zatrudnić ludzi też już lada moment zaczną się zwracać z nawiązką.
No właśnie, długo myślałem podobnie. Ale wciąż nie widzę przesłąnek, by wnosić, ze ten capex był opłacalny...
> Te obroty to śmiech, ktoś sie bawi i widać, że nikomu na razie na
> kursie nie zależy. Bo co to za obroty po 10k czy 25k akcji, stragan a nie
> prawdziwy handel. Przy takiej płynności możesz robić z kursem co
> zechcesz.
Dokładnie. I byłby to tylko śmiech, gdyby to nie trwało tak długo.
Z ruchów w akcjonariacie widac, ze tu w zasadzie od dawna bawi się tylko mci i data (skup)
, zaś rynek, zwłaszcza po 3Q zaczął totalnie ignorować spółkę.
Teraz kupowanie powyzej 3,25 to przecież wciąż przepłacanie.
Kurs wreszcie powinien rąbnąć o jakies konkretne betonowe dno, a potem - NA OBROTACH - zdecydowanie zmienić pod solidne info o wynikach i zmienionej strategii nowej przezeski, oczywiście w powiązaniu z dobrymi nastrojami na szerokim...