Zarabiaj z nami | Logowanie | Newsletter | Forum | Blogi | Konkurs

2012-02-09 13:16 Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Informacyjna Agencja Radiowa

Prokuratura postawiła pierwsze zarzuty w sprawie katastrofy smoleńskiej


Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga postawiła dwa zarzuty wiceszefowi Biura Ochrony Rządu, generałowi Pawłowi Bielawnemu, w związku z wizytami premiera i prezydenta w Smoleńsku w 2010 roku. Bielawny jest podejrzany o niedopełnienie obowiązków służbowych oraz poświadczenie nieprawdy w dokumencie mającym znaczenie prawne.


O 15:00 z szefem BOR Marianem Janickim spotka się minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki.Spotkanie ma dotyczyć zarzutów wobec Bielawnego.

Generał nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił składania wyjaśnień. Zgodził się natomiast na podawanie swoich danych osobowych.

Sprawa ma związek z opinią biegłych, która wykazała uchybienia w pracy Biura Ochrony Rządu, jednak - jak podkreśliła na konferencji prasowej Renata Mazur z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga - to też efekt niemal 10 miesięcy pracy śledczych. Przez ten czas przesłuchali oni niemal 100 osób, zgromadzili też dokumentację z BOR i innych instytucji, a także materiały z Rosji.

Prokurator Mazur wyjaśniła na konferencji, że powołanie w październiku minionego roku biegłych, było wynikiem podejrzeń prokuratury, że doszło do niedopełnienia obowiązków przez wiceszefa BOR co mogło mieć wpływ na obniżenie bezpieczeństwa osób szczególnie chronionych. Nie chciała ujawnić nazwisk biegłych. Powiedziała jedynie, że znają oni działanie Biura Ochrony Rządu oraz przepisy, na których to działanie się opiera.

IAR

Zobacz też:
» Premier: ta sprawa będzie rzucała cień na stosunki polsko-rosyjskie
» BOR fałszował dokumenty po katastrofie smoleńskiej?
» Parlament Europejski nie zajął się sprawą umiędzynarodowienia śledztwa smoleńskiego





Auta dla Firm w Super Ofercie!

Fiat Professional : Ducato, Doblo, Scudo, Fiorino
Sprawdź rabaty w Viamot – Dealer w Krakowie!

Komentarze do artykułu
Re: Prokuratura postawiła pierwsze zarzuty w sprawie katastrofy smoleńsk Autor: ~endi   2012-02-09 20:11
Szybko się uwinęli ... :)
Prokuratura postawiła pierwsze zarzuty w sprawie katastrofy smoleńskiej Autor: ~papka   2012-02-09 18:36
To jakaś papka informacyjna.
Prokuratura postawiła pierwsze zarzuty w sprawie katastrofy smoleńskiej Autor: ~reflux   2012-02-09 17:34
p. gen Janicki mówił przecież, że BOR i on osobiście są niewinni. Znów prokuratura czepia się niewinnych i znów będą musieli umorzyć postępowanie. Przecież p, generał był wtedy na bazarze, to jak może (..)

Wiadomość przez email

Dziennik Bankier.pl
Tygodnik Firma
Twój e-mail: