REKLAMA

Prezes URE: taryfa dla PGNiG przed końcem marca

2012-02-23 14:50
publikacja
2012-02-23 14:50
Dodaj Bankier.pl w Google

Nowa taryfa dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa może wejść w życie jeszcze przed końcem marca - powiedział w czwartek w Katowicach prezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk.

"Mamy 23 lutego. Taryfa zgodnie z prawem może wejść w życie najwcześniej po 14 dniach od jej zatwierdzenia i opublikowania, więc marzec jest całkiem jeszcze możliwy, by ta taryfa mogła wejść w życie" - powiedział prezes URE. Zastrzegł jednak, że najpierw musi zakończyć się postępowanie administracyjne, a ono jeszcze trwa.

"Sądzę, że jesteśmy już bliżej końca tego postępowania" - ocenił.

Pytany o to, czy czternastodniowy okres vacatio legis nie wyklucza marcowego terminu, prezes URE powiedział: "To nie jest kolizja czy bariera". Przypomniał też, że to do prezesa Urzędu Regulacji Energetyki należy określenie zakresu obowiązywania tej taryfy, w związku z czym może ona obowiązywać dłużej, niż wnioskowany przez PGNiG tylko pierwszy kwartał.

Wakacje na giełdzie

Postępowanie trwa od końca października ubiegłego roku. Urząd informował wcześniej, że PGNiG chce wysokiego wzrostu cen gazu. W połowie grudnia na wezwanie prezesa URE firma złożyła korektę wniosku taryfowego i obniżyła swoje oczekiwania co do podwyżki cen gazu, nadal wnosiła jednak o dwucyfrowy wzrost.

10 lutego prezes URE wyrażał nadzieję, że skierowane dzień wcześniej do PGNiG kolejne wezwanie o doprecyzowanie ostatniej odpowiedzi będzie już ostatnim. Woszczyk nie wykluczał wówczas, że postępowanie uda się zakończyć do 15 lutego.(PAP)

mtb/ pad/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~JS
KOCHAM PANA, MAM DUŻĄ FIRMĘ I STOSUJE GAZ DO SUSZENIA CERAMIKI, PGNIG JAKOŚ PRZETRWA, A JA KASE WYDAM NA DZIEWCZYNKI

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki