REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Fed obniżył stopy procentowe – decyzja nie powinna znacząco wpłynąć na polski rynek

2001-03-21 07:50
publikacja
2001-03-21 07:50
Dodaj Bankier.pl w Google

Fed obniżył stopy procentowe – decyzja nie powinna znacząco wpłynąć na polski rynek

Zgodnie z przewidywaniami większości analityków Komitet Otwartego Rynku Zarządu Rezerwy Federalnej USA obniżył we wtorek wieczorem podstawowe stopy procentowe o 50 punktów bazowych. Fed obniżył do 5,0 proc. stopę overnight funduszy federalnych i do 4,5 proc. stopę dyskontową i pozostawił otwartą kwestię możliwej kolejnej obniżki stóp procentowych jeszcze przed zaplanowanym na 15 maja kolejnym posiedzeniem. Była to już trzecia obniżka podstawowych stóp procentowych od początku tego roku. Wszystkie decyzja miały na calu zminimalizować ryzyko recesji w amerykańskiej gospodarce.

Zdaniem polskich analityków, posunięcie Fed nie powinno mieć dużego wpływu na polski rynek, a warszawskie indeksy giełdowe będą uzależnione od poziomu zamknięcia indeksów amerykańskich, a poziom złotego uzależniony będzie od reakcji inwestorów.

"Była to decyzja spodziewana. Groźne uwagi o pogarszającej się koniunkturze w Stanach Zjednoczonych, widmo recesji itd. stworzyły silną presję, by decyzja o obniżce stóp została podjęta i rynki z nią się oswoiły" - powiedział PAP Grzegorz Wójtowicz, członek Rady Polityki Pieniężnej.
Źródło:
Tematy
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki