REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Dolar próbuje odrabiania strat

2009-07-17 09:56
publikacja
2009-07-17 09:56


W czwartek kontynuowane były ruchy rozpoczęte dzień wcześniej. Dolar na większości rynków tracił względem swych konkurentów. Pojawienie się kilku informacji zwiększyło awersję do ryzyka, więc dolar może dziś odreagowywać wcześniejsze spadki.

Jeden z największy komercyjnych pożyczkodawców, CIT Group, poinformował wczoraj o fiasku rozmów na temat wsparcia finansowego. Firma nie będzie mogła liczyć na rządową pomoc, a to oznacza kłopoty. Wiadomość ta wpłynęła na zwiększenie awersji do ryzyka.

Ilość nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych była w ostatnim tygodniu, w USA, niższa o 47 000. Spadek był większy niż oczekiwały tego prognozy rynkowe i była to już druga z rzędu, lepsza publikacja.

Pogorszeniu uległ natomiast indeks Philadelphia Fed, odnotowując spadek wartości do poziomu -7.5. Miesiąc wcześniej indeks miał wartość -2.2. Dane oznaczają pogorszenie się sytuacji gospodarczej w rejonie Filadelfii.

Po dwóch dniach wzrostów euro dotarło na wykresie EUR/USD do poziomu 1.41. Tutaj znajduje się pierwszy opór. Jeśli poziom ten zostanie szybko pokonany, to otwarta zostanie droga ku dalszym wzrostom. Spadek w cenach zamknięcia poniżej 1.40, będzie negatywnym sygnałem.(wykres)

Sylwester Majewski
Źródło:
Tematy
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają
Nie tylko 0 zł za konto. Sprawdź, które rachunki firmowe naprawdę się opłacają

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki