REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Będą odszkodowania za zbyt ciasne cele

2009-05-15 06:11
publikacja
2009-05-15 06:11
Dodaj Bankier.pl w Google
Osoby, które odbywały karę pozbawienia wolności, nagminnie żądają teraz od Skarbu Państwa milionowych odszkodowań za przebywanie w przeludnionych i nieregulaminowo wyposażonych celach. "Gazeta Prawna" pisze, że byli więźniowie wręcz zasypują sądy pozwami.

Prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu Krzysztof Józefowicz przyznaje, że prawie wszystkie żądania przekraczają kwotę stu tysięcy złotych. Do rzadkości nie należą również powództwa o milionowe odszkodowania.

Jak dowiedziała się "Gazeta Prawna" podobna sytuacja występuje także między innymi w sądach we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie. Dziennik zaznacza jednak, że sądy nie uwzględniają żądań więźniów, przyznając im najwyżej kilkanaście tysięcy złotych.

Szczegóły w "Gazecie Prawnej".

"Gazeta Prawna"/IAR/kl/ab
Źródło:IAR
Tematy

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~magmac
A za co te odszkodowania?
Przecież to miała być kara, więc niech siedzą w przeludnionych i niech się cieszą że w ogóle prycze są, bo żyją tam za nasze pieniądze !!!!!
~endi
A do roboty tę Hołoote wygonić - żyją sobie na nasz koszt ,mają ciepełko w zimie ,jedzonko opiekę lekarską - uczciwy człowiek często tego nie ma.Dziś jest tak, że więżnia nie można zmusić do pracy - może pracować tylko jeśli sam zechce PARANOJA !!!
~idiotyzm
Ja też chcę do kicia a potem kasa, kasa, kasa, kasa

Powiązane: Poznań

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki