REKLAMA

Dane z Chin wpłynęły na wzrost cen złota

2010-03-10 15:16
publikacja
2010-03-10 15:16
Cena złota w Londynie wzrosła po raz pierwszy od trzech dni. Takie zachowanie się ceny złota wpisuje się w ogólną tendencję panującą na rynku metali przemysłowych.

Na wzrost ceny złota miał wpływ jego import przez Chiny a także przedłużające się umacnianie dolara. W ocenie Dana Smitha, analityka Standard Chartered w Londynie, „ostatnie dane z Chin wpisują się w rynek byka”. Smith dodaje, że „gdy ludzie stają się bardziej optymistyczni co do sytuacji w Chinach pomaga to zwyżkować całemu indeksowi complex, co w szczególności dotyczy złota”.

W ubiegłym roku złoto zdrożało o 24% wskutek utrzymywania przez banki centralne niskich stóp procentowych oraz wydawania dużych sum przez rządy w ramach pakietów antykryzysowych. Zdaniem Jia Wei, analityka w Jiangsu Suwu Futures Brokerage, „złoto w niewielkim stopniu zyskuje na wartości”. Wei dodaje, że ceny metali szlachetnych będą oscylowały w przedziale między 1100USD a 1200USD odzwierciedlając w ten sposób wahanie inwestorów pomiędzy tolerowaniem i unikaniem ryzyka”.

Zdaniem Marka O’Byrne, dyrektora wykonawczego z GoldCore w Dublinie, „wydaje się, że popyt inwestycyjny ze strony światowego przemysłu motoryzacyjnego, w szczególności Chin i innych krajów azjatyckich pozostaje mocny”. Ta ocena może potwierdzać możliwość wzmocnienia się popytu na surowce zużywane przez przemysł.

Cena złota o godzinie 15.13 wyniosła1120,73USD za uncję (bez zmian).

TR
Źródło:
Przeczytaj w Pulsie Biznesu
Robyg robi IPO, by wrócić na GPW. „Sprzedajemy prawie wszystko w trakcie budowy"
Tematy
Firmowe konto i rachunek w euro. Te oferty wyróżniają się na rynku
Firmowe konto i rachunek w euro. Te oferty wyróżniają się na rynku

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~tomerskn
Masz racje. Totalny bełkot. Jak można takto tłumaczyć. Ja opieram się na intuicji dlatego, ze do spekulacji inaczej nie da się podejść. I moim zdaniem lada miesiąc złoto bedzie jechać w dól ponieważ już wszyscy bez wyjątku kraczą o tym, ze złoto bedzie po 2000,3000 USD.
~Kazio
do tej pory ceny zlota rosly w reakcji na gleboka recesje w zwiazku z czym inwestorzy inwestowali w bezpieczne aktywa, min zloto .teraz w reakcji na ozywienie gospodarcze inwestuja w zloto.Cale to ozywienie to spekulacja oparta na pustym pieniadzu wpompowanym w gospodarke swiatowa.I co z tego wyniknie?

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki